Coraz większą popularnością cieszą się alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu. Dotyczy to w szczególności młodych osób, które wychodzą na miasto większą grupą znajomych. W takim przypadku kino, knajpa czy kręgle nie dostarczają takich emocji jak chociażby wyjście na gokarty, paintball czy do pokoju zagadek. To właśnie ta ostatnia rozrywka cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Dotyczy to w szczególności większych miast na terenie, który zlokalizowanych jest wiele pokoi, które są zróżnicowane pod kątem tematyki jak i również trudności.

Pomysł na rozrywkę dla 6-cio osobowej grupy

escape room w warszawie dla 6 osóbWarto nieco przybliżyć samą ideę takiej rozrywki. W wielkim skrócie grupa osób zostaje zamknięta w pokoju, gdzie ma określony czas na wydostanie się z niego. Muszą tego dokonać poprzez rozwiązywanie kolejnych zagadek przybliżających ich do zwycięstwa. Nie jest to możliwe bez pełnej współpracy oraz odpowiedniego przepływu informacji. Warto dodać, że escape room w warszawie dla 6 osób oferuje kilka firm. Każdy z nich jest unikalny i zbudowany w oparciu o scenariusz, który został napisany przez właścicieli firmy lub zamówiony na zlecenie. Wszystkie gadżety dostępne w pokoju, jego wystrój oraz zagadki są dostosowane do tematyki pokoju. W ten sposób grupa osób jest się w stanie poczuć jak w grze przygodowej na żywo. Niektóre pokoje są stylizowane na horror inne z kolei wymagają większego skupienia na zagadkach. Wszystko to stwarza niespotykany klimat, a także powoduje wzrost adrenaliny. Nie bez znaczenia jest tu presja czasu, która odgrywa bardzo ważną rolę. Grę można uznać za zakończoną jeśli grupa sześciu osób wyjdzie z pokoju przed upływem określonego czasu. Jest on uzależniony przede wszystkim od stopnia skomplikowania pokoju. W większości przypadków wynosi sześćdziesiąt minut. W celu wybrania odpowiedniego pokoju pod kątem trudności, tematyki oraz ilości osób, które są zalecane do gry należy prześledzić strony internetowe.

Powstały bowiem porównywarki, które pozwalają na filtrowanie pokoi z danego regionu pod kątem tematyki, stopnia trudności czy właśnie ilości osób, która może uczestniczyć w rozgrywce. Pozwala to początkującym adeptom tego typu rozrywki dobrać odpowiedni pokój dla siebie. Bez problemu w klimat gry wprowadzi grupę również mistrz gry, który przed wejściem do escape roomu tworzy atmosferę oraz przekazuje wszystkie najważniejsze informacji o grze. Mistrz gry przekazuje również wskazówki oraz uwagi podczas odbywania samej rozgrywki tak żeby osoby uczestniczące w grze były bezpieczne oraz czerpały jak największą frajdę.

Kategorie: Imprezy