Podczas budowania nowego domu jeszcze nie zastanawiamy się nad tym, jakie wyposażenie wybierzemy. Większą wagę w początkowej fazie przywiązujemy do kolorów ścian, czy też podłogi i płytek jakie położymy. Nie można jednak zapominać, że bardzo ważnym elementem wnętrz jest wyposażenie oraz wszelkiego rodzaju instalacje. Biorąc pod uwagę temat wyposażenia łazienki warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej armatury. Aby spełniała ona swoją funkcję oraz była dobrej jakości warto poznać ten temat bliżej i zacząć poszukiwania dużo wcześniej, niż w momencie wykańczania łazienki. 

Jak wybrać armaturę łazienkową?

armatura łazienkowaAby nasza łazienka była piękna i funkcjonalna należy poświęcić sporo czasu na wybranie odpowiednich do niej sprzętów i wyposażenia. Każdy szczegół się liczy, a pominięcie niektórych elementów może skutkować późniejszym niezadowoleniem z użytkowania. Bardzo ważnym elementem wyposażenia jest armatura łazienkowa. Jeśli mamy dosyć „twardą” wodę, czyli bogata w kamień to warto będzie wyposażyć się dodatkowo w odpowiednie filtry. Kamień jest największym wrogiem wszelkiego wyposażenia łazienek. Potrafi je skutecznie niszczyć i skracać żywotność. Bez wątpienia o łazienkę należy dbać, a do czyszczenia używać odpowiednich środków, ale niektórym przeciwnością niestety nie da się zaradzić, jeśli nie użyjemy na czas odpowiednich środków. Wybór baterii łazienkowej jest dosyć trudny i wymagający. Warto skorzystać z porad fachowców, aby móc czerpać pełne zadowolenie z dokonanego zakupu. Niestety dobra jakościowa armatura jest droga. Nie jest to jednak jej znacząca wada, ponieważ wystarczy ona na wiele dłużej niż ta gorsza i szybciej się psująca. Do wyboru mamy różne rodzaje baterii łazienkowych. Do głównych zaliczyć można baterie wannowe, natryskowe czyli takie pod prysznic oraz umywalkowe. W ostatnim czasie często wybierane są baterie stojące, które pasują do każdej umywalki czy też bidetu. Tego typu baterie pasują również do zlewów kuchennych. Podobno najlepsze, to te wyposażone w jeden uchwyt, ale zdania są tutaj podzielone. Zasadniczo używanie jednego uchwytu wpływa na oszczędzanie wody.

Trochę rzadziej w przypadku umywalek ale pod prysznicami czy też nad wanną używane są baterie ścienne. Armatura łazienkowa powinna być zamontowana jeszcze przed wykończeniem ścian. Przy wyborze armatury należy zwrócić również uwagę na sposób jej montażu. Bateria powinna być dostosowywana do rodzaju umywalki, a nie na odwrót. Ważne jest również aby armatura pasowała do wystroju i aranżacji naszej łazienki.