Wielu domowników, szczególnie tych, którzy mieszkają w dość nieprzyjaznej dzielnicy, obawia się wyjazdów na dłużej niż kilka godzin. Opuszczenie domu rodzi bowiem ryzyko, że w tym czasie pojawi się złodziej. Z reguły włamywacze obserwują budynek dłuższy czas i kiedy zobaczą, że wszystkie samochody z podjazdu zniknęły, zaczynają swoje działania. Niezwykłym zaskoczeniem będzie, kiedy w pustym domu nagle zaczną zapalać się światła.

Światła sterowane aplikacją

najlepszy włącznik światła dotykowy podwójnyW większości przypadków zapalenie się świateł momentalnie odstraszy złodzieja i nie będzie próbował kontynuować swoich działań. Jednak w jaki sposób zautomatyzować oświetlenie w swoim domu? Z pomocą przychodzą rozwiązania Smart Home, a przynajmniej jedno z nich. To specjalny włącznik, który podmienia się ze standardowym, a następnie synchronizuje się go z dedykowaną aplikacją w telefonie. Taki włącznik można zamówić przez Internet. Na stronie sprzedawców oraz producentów znajduje się instrukcja obsługi. Tłumaczy ona między innymi, jak pobrać aplikację i połączyć ją z nowo zainstalowanym urządzeniem. Kiedy oba urządzenia będą już ze sobą połączone, wystarczy tylko odpalić program, przejść do zakładki z oświetleniem i wybrać konkretne pomieszczenie, w którym został zamontowany inteligentny włącznik. Teraz należy kliknąć przycisk włączenia lub wyłączenia świateł i gotowe. W ten sposób można sterować oświetleniem z innego pokoju, a nawet spoza domu. Nie każdy jednak chce podczas podróży ciągle wchodzić w aplikację. Bez obaw, gdyż również na to znalazła się ciekawa metoda. Najlepszy włącznik światła dotykowy podwójny posiada także funkcję harmonogramu. To ona będzie bardzo istotna w przypadku chęci zabezpieczenia się przed włamaniem. W wygodny sposób można ustawić, o której godzinie zapalą się światła w domu i kiedy zgasną. Taki harmonogram może być dość długi, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaplanować godziny włączania i wyłączania oświetlenia nawet przez cały dzień.

Osoby, które pomimo regularnie zapalanego i gaszonego światła wciąż czują się zagrożone, mogą sięgnąć po kolejne, równie interesujące systemy Smart Home. Należą do nich między innymi: czujnik otwarcia drzwi i okien, włącznik do sterowania roletami, a także czujniki temperatury. Inteligentnych rozwiązań jest znacznie więcej, dlatego warto wejść na stronę sprzedawcy bądź producenta i zapoznać się z tym, co oferuje. Z pewnością znajdzie się godne uwagi systemy, które staną się kluczem do zabezpieczenia domu na wypadek wyjazdu domowników.