Urodziny pociechy? A Ty nie wiesz jak zaskoczyć swojego malucha? Nie dziwię się wcale. W dobie internetowego świata, rozmaitych atrakcji: trampolin, dmuchawców, skakańców, małpich gajów, klubów malucha etc. ciężko się zdecydować na jedną atrakcję. Rodzice przedszkolaków prześcigają się w pomysłach. Co tu wybrać?  Dziś przyjrzę się balonom, które swoje początki upatrują nawet w przełomie XVIII i XIX wieku. Pierwotnie ponoć powstały jako środek transportowy, później służyły testom laboratoryjnym z wodorem, ale ostatecznie najbardziej nam znane są w wersji dekoracyjnej.

Czy balony to dobry pomysł?

balony na urodziny cyfryMyślę, że tak. Balony od zawsze kusiły dzieciaki, na festynach, odpustach, weselach, przyjęciach, zawsze stanowiły nie lada atrakcję. Kolorowe, fruwające i można je łapać, rzucać czy po prostu obserwować. Zadziwiające jest, że obecnie czas powrotu balonów nastał, popyt ewidentnie wzrósł, bo pojawiły się na rynku sklepy oferujące wyłącznie urodzinowe gadżety, w tym olbrzymi wybór balonów i feerię ich kolorów i wzorów. Oferta jest naprawdę kusząca:tradycyjne kuliste balony – dmuchane siłą własnych płuc, te z helem – unoszące się wprost do nieba, balony na urodziny cyfry, balony postacie bajkowe, w kropki, w paski, neonowe, z piórkami, podświetlane Led itp.Wykorzystać je można naprawdę w interesujący sposób. Popularne są dekoracje balonowe w formie girland czy balonowych bram a nawet balonowych ścian.Ale jeszcze ciekawsze doświadczenie dla małych pociech będą stanowić balony w dużej ilości, w zastępstwie za wstążkę owijającą kluczowy, urodzinowy prezent. Wyobraź sobie minę maluszka jak widzi, że jego prezentowe pudełko unosi gigantyczna kula balonów, a wśród nich cyferkowy balon – liczba jego latek. Śmię twierdzić, że sprawi mu to większą przyjemność niż sama zawartość magicznego pudełka. A wieczorem jak ciemno za oknem i zgasimy wszelkie lampy zastosujmy ledowe balony. Świecące i w dużej ilości wzbudzą zdziwienie maluchów i przykują ich uwagę.

Naprawdę ten kawałek elastycznej gumy czy folii może zamienić się w coś zjawiskowego. Kinder bal bez balonów chyba nie miał by racji bytu. Dodatkowo może inspirować maluchy i uczyć kreatywnego tworzenia czegoś własnego. W internecie natknęłam się na szereg balonowych atrakcji, kreatywnych zestawów do ich tworzenia. Są to na przykład haczyki na balony, konfetti różnego rodzaju, wstążki, naklejki i wiele innych drobiazgów.Nawet urządzenie – pompkę do dmuchania można znaleźć i wówczas balonowa zabawa przerodzi się rodzinną imprezę.