Prowadzenie własnej firmy wymaga szerokiej wiedzy i umiejętności. Jednymi z najważniejszych jest umiejętność zdobycia klienta, czyli skuteczny marketing. Istnieje w dzisiejszych czasach mnóstwo różnych sposobów na reklamę. Każda z nich ma swoją skuteczność oraz cenę. Wbrew pozorom, jednak, często te tanie formy reklamowe mają sporą skuteczność. Subtelny marketing to taki, w którym potencjalny klient nie jest bezpośrednio zachęcany do kupna produktu, a raczej oswaja się go z daną marką. 

Zwykła torba sposobem na reklamę

producent toreb bawełnianych reklamowychMiarą sukcesu każdego przedsiębiorstwa jest ilość zadowolonych klientów, którzy chętnie wracają po dany produkt lub usługę. Taka sytuacja jest wynikiem przede wszystkim skutecznego marketingu a o ten w dzisiejszych czasach jest dość trudno. W końcu jesteśmy bombardowanie reklamami na każdym kroku. Prowadząc firmę nie musimy wydawać ogromnych pieniędzy na czas antenowy czy też na bilbordy. Okazuje się, że ogromną skuteczność przyciągania klientów ma subtelna reklama, która nie nakazuje nam bezpośrednio zakupu konkretnego produktu. Taka reklama ma przede wszystkim oswoić klienta z naszą marką. Od kilku lat prowadzę własną działalność i próbowałam już różnych metod marketingu. Ostatnio pewien znajomy producent toreb bawełnianych reklamowych dostarczył nam zamówiony przez nas próbny nakład toreb i mogliśmy się przekonać o skuteczności takiej reklamy. Na torbach znalazło się logo firmy oraz jej hasło przewodnie. Rozdaliśmy torby przypadkowym osobom na targach, które odbyły się niecały tydzień temu i już odnotowaliśmy wzrost sprzedaży. Byłam bardzo zaskoczona tym, że zwykła torba wzbudziła zainteresowanie wśród ludzi naszą marką. Postanowiłam zbadać ten temat i okazało się, że rzeczywiście kiedy ludzie mają jakiś przedmiot z danym logo w domu oswajają się z nim na tyle, że traktują te firmę jako coś znajomego i pewnego. Jakoś to tak jest, że wybieramy te produkty i uslugi, które znamy, a ich jakość i cena ma dla nas drugorzędne znaczenie. Wszelkiego rodzaju gadżety, typu torby właśnie, są więc doskonałą formą reklamy. 

Skuteczny marketing jest w dzisiejszych czasach kluczem do sukcesu. Reklama niekoniecznie musi przyjmować postać filmiku w telewizji lub w Internecie. Jest to dość drogi sposób na zdobywanie klientów. Jako osoba, która od kilku lat prowadzi firmę, przekonałam się na własnej skórze, że często mniej inwazyjne formy reklamy mają większą skuteczność. Przykładem są bawełniane torby reklamowe z logo firmy, które rozdaje się w formie gratisu.