Kolczyki zdobiące kobiece uszy towarzyszą nam od zawsze. Stanowią nie tylko piękną ozdobę, ale zdążyły się już wpisać w polską tradycję i kulturę. Każda z pań nosi większe czy też mniejsze kolczyki. Możemy je zobaczyć na uszach kilkumiesięcznych dziewczynek. Jest to najlepszym dowodem na to, że przekłuwanie uszu oraz noszenie różnego typu kolczyków jest modne i zyskuje coraz większą liczbę zwolenników.

Sposoby przekłucia ucha

przekłuwanie uszu poznańOdpowiedni salon kosmetyczny zapewni nam szybkie i całkowicie bezpieczne przekłuwanie uszu Poznań jest miastem oferującym szeroki zakres tego typu usług. Jak wiadomo wiele osób dokonuje przekłucia uszu w warunkach domowych. Jeżeli zachowuje przy tym zasady aseptyki i antyseptyki to rana szybka się goi. Jedyną niedogodnością jest przykre uczucie związane z przejściem ostrej igły przez całą powierzchnię ucha. Niewątpliwie warunki domowe są wersją dla odważnych. Dla osób, które są mało odporne na ból oraz nie znoszą widoku krwi warto wybrać sposób powszechnie znany jako przekłucie uszu za pomocą pistoletu. Jest to małe urządzenie, w którym umieszcza się płatek ucha i jednym ruchem wyzwala się przebicie ucha przez wcześniej umieszczony ostry kolczyk. Jest to metoda bezbolesna oraz błyskawiczna, którą często wykorzystuje się u małych dzieci. Jedynym minusem tej metody jest głośny dźwięk, który niejednokrotnie budzi strach u najmłodszych klientów. Poza tym jednym mało ważnym mankamentem metoda jest idealna. Ogromną zaletą jest umieszczenie kolczyka w uchu w chwili przekłucia. Kolejną metodą wykorzystywaną w salonach kosmetycznych jest przekłucie uszu przy użyciu jałowej igły. Niektóre miejsca, na przykład twarda chrząstka znajdująca się w górnej części ucha nie może być przekłuta przy użyciu pistoletu. W grę wchodzi jedynie igła. Dla osób, które marzą o kolczykach, ale boją się bólu istnieje możliwość zastosowania specjalnych preparatów znieczulających w formie maści. Niwelują one przykre doznania somatyczne dzięki czemu cieszą się dużą popularnością.

Bez względu na wybór metody przekłucia uszu bezwzględnie należy przestrzegać zasad aseptyki i antyseptyki, które zapewniają nam całkowite bezpieczeństwo oraz pozwalają na szybkie gojenie się powstałej rany. Przekłucie uszu wbrew pozorom nie musi być bolesne oraz nieprzyjemne. Jeżeli zastosujemy metodę potocznie nazywaną przekłuciem uszu za pomocą pistoletu unikniemy nieprzyjemnych doznań oraz błyskawicznie spełnimy swoje marzenia o pięknych kolczykach zdobiących nasze uszy. Jest to najbardziej popularny sposób.