Jeśli chodzi o doświadczone biuro rachunkowe czyli te, które zajmuje się przede wszystkim księgowością to potrzebowałem pilnie jednego, ale bardzo doświadczonego, gdyż miałem naprawdę spore potrzeby z tym związane. Zamierzałem dość sprawnie zoptymalizować swoje finanse oraz rachunkowość, dlatego potrzebowałem do tego celu odpowiedniego specjalisty, który zajmie się wszystkimi tematami.

Biuro rachunkowe od różnych spraw

biuro rachunkowe UrsynówTakimi,  którymi ja się zająć nie potrafię. Oczywiście zależało mi nie tylko na wysokim profesjonalizmie oraz na częstym kontakcie i możliwości porozumienia się praktycznie z godziny na godzinę, ale też na dobrej cenie dowiedziałem się, że są różne ceny za prowadzone usługi. Na przykład za prowadzenie księgi przychodów i rozchodów. Biuro rachunkowe znajdujące się na Ursynowie zaproponowało mi kilka wersji abonamentowych. Dowiedziałem się także, i co mnie bardzo interesuje, że umowa zawierana jest na czas nieokreślony z kilku miesięcznym okresem wypowiedzenia. Niektóre biura księgowe zajmują się także prowadzeniem księgowości dla spółek oraz dla innych gospodarczych podmiotów, jednak ja zamierzałem prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą. Dlatego też nie musiałem się za bardzo przejmować tym jak będzie wyglądała wycena. Wiedziałem, że ceny są często dość atrakcyjne i na pewno można sobie na wszystko pozwolić. Wybierając biuro rachunkowe Ursynów wydaje mi się najlepszą lokalizacją. Z tego względu, że można tam bez problemów skorzystać z możliwości spotkania na miejscu oraz podpisania umowy. Jeszcze przed podpisaniem umowy zamierzałem oczywiście dowiedzieć się wszystkiego na temat danej firmy, dlatego też popytałem znajomych w mediach społecznościowych, aby dowiedzieć się dokładnie co oni o tym sądzą. Jeden znajomy nawet miał możliwość współpracy z właśnie tym biurem, które mnie interesowało. Dlatego też wiedziałem już, że będzie to idealna opcja dla mnie i oczywiście jeśli chodzi o księgowość to nie specjalnie miałem w tym temacie doświadczenia. Biuro zajmujące się rachunkowością wie co robi.

Ale z drugiej strony wiedziałem, że wszystkiego można się bardzo łatwo nauczyć. Wprost nie mogłem się doczekać, aż wspólnie zaksięgujemy pierwsze faktury, które będą dotyczyły mojej działalności. Było to dla mnie bardzo interesujące i na pewno ten temat będę rozważał na przyszłość. Wiem, że w wielu przypadkach księgowość daje naprawdę ogromne możliwości zwłaszcza pod kątem optymalizacji podatków, czyli tego co trzeba tak naprawdę zapłacić w pierwszej kolejności.