Zdecydowanie wszyscy rodzice dbają o swoje dzieci. Bez różnicy czy na świat przychodzi nasze pierwsze czy kolejne dziecko staramy się dać mu wszystko co najlepsze. Każdy tata szaleje z radości na wieść o narodzinach lub jest przy porodzie. Większość mam decyduje się karmić piersią lub chociaż podejmuje takie próby. Oczywiście mamy, które piersią nie karmią bo nie mogą lub nie chcą wcale nie są gorszymi matkami. Jednakże wielu specjalistów pediatrów uważa, że w pierwszych sześciu miesiącach życia małego człowieka najważniejszy pokarm to mleko matki.

Mleko modyfikowane przy karmieniu piersią?

jaka butelka dla noworodka karmionego piersiąJeśli mama karmi piersią swoje dziecko to dostarcza mu wszystkich potrzebnych składników pokarmowych. Oczywiście mowa tu tylko o zdrowo odżywianych mamach, które nie spożywają alkoholu itp. Każdy dzidziuś do 6 miesiąca życia nie potrzebuje innego pożywienia. Jednak jeśli nasze dziecko wymaga dokarmiania ro musimy mu podawać najlepsze oraz odpowiednie do jego potrzeb mleko modyfikowane. Wtedy przyda się odpowiednia butelka do karmienia. W tym przypadku wiele rodziców zastanawia się jaka butelka dla noworodka karmionego piersią będzie najlepsza. Zapewne czytają o wszystkich producentach oraz butelkach. Zastanawiają się czy ma to być butelka plastikowa czy jednak szklana. Na szczęście obecnie takich butelek jest bardzo dużo a opinii w internecie o nich jeszcze więcej. Napewno bez względu na producenta, najbardziej polecane mają anatomiczny smoczek, który przypomina kształtem sutek piersi mamusi. Taki skoczek chociaż w minimalnym stopniu powoduje, że dziecko nie przerzuca się po butelce tylko na nią. Ponad to wszystkie butelki wykonane z wysokich gatunkowo materiałów muszą być dobrane odpowiednio do wieku dziecka. Zatem jeśli nasz dzidziuś ma 1 miesiąc to nie możemy mu kupić butelki odpowiedniej dla dziecka w wieku 6 miesięcy i odwrotnie. Oczywiście butelki jak i inne rzeczy dla dzieci muszą pochodzić ze sprawdzonych źródeł. Tylko takie są bezpieczne dla dzieci, pozbawione szkodliwych ftalanów, BPA oraz PVC, które to substancje są szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia niw tylko dzieci.

Wiele mam zastanawia się, które produkty i akcesoria będą dla ich dzieci najlepsze. Szczególnie jeśli chodzi o ich pierwsze dziecko. Oczywiście wszystkie mamy są najlepsze na świecie i nie robią krzywdę swoim maluchom. Takie mamy, które nie karmią też są najlepsze lub takie, które dokarmiają butelką dziecko. Dlatego nie warto się przejmować, że nie umiemy karmić. Warto natomiast kupić super jakości butelkę na mleko.