Niektórzy ludzie lubią posiadać oryginalne wnętrza i stosować ciekawe rozwiązania do swojego mieszkania. Wiąże się to często z tym, że nie chcą mieć w swoim domu takich samych mebli, co wielu innych. W takim wypadku zawsze można zakupić meble zrobione na zamówienie specjalnie dla nas, jednak nie ukrywajmy, że to dość droga opcja. Co więc można w takiej sytuacji zrobić? Otóż można przekształcić stare oryginalne meble w nowe a farba do malowania mebli i inne sprzęty nam w tym bardzo pomogą.

Typy farb do malowania mebli

farba do malowania mebliJak już wspomniano, idealny sposób na zdobycie tanich i oryginalnych mebli do naszego mieszkania jest rekonstrukcja tych starych już posiadanych mebli. Jeśli nie mamy takowych, możemy poszukać na targach staroci jakichś ciekawych produktów lub popytać wśród rodziny i znajomych, czy nie mają może jakiejś komody, szafy czy stolika, który i tak mieli wyrzucić. Takie rozwiązanie będzie korzystne dla obu stron, my zdobędziemy za darmo (lub za niewielką opłatą) ciekawy model do renowacji, a ktoś pozbędzie się mebla, którego nie używał od dawna. Do renowacji mebla posłuży nam z pewnością farba do malowania mebli. Możemy dobrać kolor i typ, na przykład farbę postarzaną, która da nam cudowny efekt, idealny do rustykalnych wnętrz. Innym rozwiązaniem może być farba, która da nam efekt matowy, półmatowy lub z połyskiem. Jak już znajdziemy nasz wymarzony mebel i wybierzemy jego przyszły kolor, który będzie idealnie wpasowywał się do naszego wnętrza, to idealny moment na przygotowanie naszych mebli do ich pokrycia farbą. Jak to zrobić? Otóż na początek, jak łatwo się domyślić, trzeba zeszlifować starą farbę, którą pokryty był mebel. Jest to niezbędny krok, gdyż bez niego farba po prostu nie będzie się trzymać. Uważajmy, by nie zadrapać w żaden sposób powierzchni. Gdy jest ona już w pełni wygładzona, naszym zadaniem jest starcie wilgotną szmatką mebla, co pozwoli pozbyć się resztek pyłu z jego powierzchni. Po tym warto pokryć mebel podkładem a następnie właściwą farbą, którą wybraliśmy.

Być może dla niektórych proces renowacji mebli może wydawać się nieco trudny i pracochłonny, jednak to świetny relaks i satysfakcja ze zrobienia czegoś własnymi rękami. Wystarczy do tego zajęcia odpowiednio się przygotować. To znaczy znaleźć mebel i zamówić odpowiednie narzędzia, jednym z nich jest właśnie farba do malowania mebli. Na rynku, jak już wspomniano, znajdziemy wiele typów takich farb. Istotny jest oczywiście również sam proces przygotowywania danego mebla pod renowację.