Kto z nas nie kocha przyrody? Natury, lasu i śpiewu ptaków? Natura naturą ale dochodzi do sytuacji gdy zwierzęta zaczynają nam szkodzić. Problem taki może pojawiać się gdy ptaki, które tak bardzo lubimy zaczynają niszczyć nasze uprawy, zabrudzają odchodami balkony, dachy, parapety czy wprowadzają się na poddasza niszcząc elewacje i ocieplenie. Na szczęście są sposoby, które pomagają am chronić się przed niechcianymi gości bez szkody dla nich samych.

Skuteczność siatek przeciw ptakom

siatki przeciw ptakomDawniej stosowany był na wsi strach na wróble. W ten sposób rolnicy chronili swoje uprawy przed wronami, krzewy przed szpakami. Ale problem niechcianych ptaków dotyczy nie tylko mieszkańców wsi ale i miast. Jest bardzo prosty sposób aby uporać się z tym problemem a są nim siatki przeciw ptakom. Jest to niezawodne zabezpieczenie, które pomoże nam ochronić dziedzińce, otwarte klatki schodowe, balkony, wnęki, podbitki dachowe, studnie wentylacyjne, a nawet sufity w halach fabrycznych. Siatki wykonywane są z poliuretanu, który jest bardzo odporny na czynniki atmosferyczne. Wiatr, deszcz, mróz czy gorące słońce nie są mu straszne. Posiadają kwadratowe oczka. Mogą mieć także kształt rombów. Rozmiary oczek występują w kilku wariantach. Wszystko zależy od tego z jakim gatunkiem ptaków mamy problem. Dla przykładu dla gołębi przewidziane są większe oczka o rozmiarze 50 mm, dla wróbli 19 mm. Siatki są bezpieczne da samych ptaków jeśli są poprawnie założone. Są nierozciągliwe. Mają estetyczny wygląd. Dostępne są w kolorach czarnych, piaskowych i są łatwe w montażu. Mogą zabezpieczać nasze domy nie tylko przed ptakami, ale także przed innymi zwierzętami. Ich zaletą jest fakt, że nie zaciemnią powierzchni, można łączyć je ze sobą i przykrywać nimi łatwo pojedyncze mało powierzchniowe balkony jak i wielkopowierzchniowe dziedzińce. Wiele firm sprzedających siatki trudni się jednocześnie ich montażem udzielając kilkuletniej gwarancji. Jest to alternatywa zabezpieczania tych miejsc, w których kolce się nie sprawdzają. Posiadają dużą odporność mechaniczną. Możemy zakładać je także na oka poddasza i strychach.

Sitaki charakteryzują się dużą skutecznością działania. Jest to jeden z najbezpieczniejszych sposobów odstraszania ptaków dlatego nie są mu przeciwne organizacje ekologiczne czy ornitolodzy. Korzystać mogą z nich wszyscy, dla których ptaki stanowią uporczywy problem. Dla rolnictwa przewidziane są siatki ogrodnicze, które zabezpieczą borówki, czereśnie czy winogrona przed niechcianymi gośćmi.