Jestem ogromną zwolenniczką ekologicznym zamienników. Popieram działania mające na celu wyeliminowanie zwyczajów i przedmiotów, które prowadzą do wzrostu zanieczyszczeń na ziemi. Namawiam każdego, kogo znam, by razem ze mną walczyli o lepszą przyszłość dla planety, dlatego kupiłam dla całej rodziny walizki kabinowe wykonane z tworzywa ABS i z dodatkową eco skórą.

Z czego robi się najlepsze walizki?

lekka walizka kabinowa z materiałuWalizki, które już nie raz pomogły nam się spakować, gdy wyjeżdżaliśmy na wycieczkę zagraniczną albo przeprowadzaliśmy się, kupiłam w pewnym sklepie internetowym. Co do decyzji o zakupie przekonała mnie najbardziej ich cena, gdyż trafiłam na obniżkę zestawu, który najbardziej mi się spodobał. Każdy z domowników dostał walizkę w swoim ulubionym kolorze, a ja wybrałam dla siebie beżowy model. Przed zakupem kilkukrotnie przeczytałam opis produktu, bo wiedziałam, że mamy w planach podróż także za ocean, a tam obowiązują dodatkowe zasady bezpieczenstwa – każdy przylatujący musi mieć walizkę z zamkiem TSA. Jako że mam już jedną dobrą walizkę, tym razem zdecydowałam się na mały rozmiar dodatkowej, pod warunkiem, że nowa walizka będzie miała szyfrowany zamek, a moja wybrana lekka walizka kabinowa z materiału ABS i eco skóry spełniała moje rygorystyczne warunki.  Jako że mamy podróżować samolotem, zakupione przeze mnie walizki musiały spełniać także wszystkie wymogi, które stawiają linie lotnicze. Nie chciałam przyczyniać się do postępującego konsumpcjonizmu, dlatego od razu postawiłam warunek, że walizki muszą mieć jak najwięcej zalet. Pojemność mojej beżowej walizki  mieści się w trzydziestu jeden litrach, więc jest to jak dla mnie walizka w sam raz. Cztery kółeczka z kauczuki, a nie plastiku oraz całość wykonania korpusu z ABS były także bardzo przekonujące. Gdy miałam już walizkę w swoich rękach, mogłam dostrzec wszystkie jej zalety i stwierdziłam, że jest nie tylko lekka, ale także poręczna i dobrze będzie mi się z nią podróżowało. Dzieci i mąż także otrzymali bagaże, które spodobały im się od razu. Na szczęście, przyszły do nas bez żadnego uszczerbku, ale w razie wad fabrycznych, producent proponuje, by odesłać walizkę wraz z kartą gwarancyjną, a oni pokryją koszty jej naprawy.

Mam nadzieję, że choć w niewielkim stopniu przyczyniłam się do wzrostu zainteresowanie ekologią i do poszukiwania dobrych oraz bezpiecznych zamienników dla popularnych i szkodliwych rzeczy. Jak widać, wytrzymała i lekka walizka może być zrobiona z dobrych  i jednocześnie przyjaznych środowisku materiałów.