W ostatnim czasie większość społeczeństwa odkryła, jak ważny jest tlen dla naszego organizmu. Wydawać by się nam mogło, ze nigdy go nam nie zabraknie, jednak pandemia związana z koronawirusem pokazała nam, że jest to pierwiastek naprawdę cenny i może nam pomóc w walce z wieloma dolegliwościami. To właśnie podczas pandemii zwiększoną popularność zyskały zabiegi związane z wykorzystywaniem tlenu i zwiększoną podażą go do naszego organizmu. Tlen ma bowiem naprawdę szeroki wpływ na funkcjonowanie organizmu.

Zalety regularnych zabiegów w komorach hiperbarycznych

komora hiperbaryczna w warszawie - cena usługiPrzede wszystkim stymuluje on odnowę komórkową, przyspiesza regenerację, a także pozwala nam na zwiększenie wydolności organizmu. Nie bez powodu uważa się podawanie himalaistom tlenu za swoisty doping. Wydawać by się jednak mogło, że zabiegi wykorzystujące podawanie tlenu stosowane są jedynie w szczególnych przypadkach. Nic bardziej mylnego! Obecnie każdy, kto ma problemy z układem oddechowym, czy też z układem krążenia może skorzystać z zabiegów w komorach hiperbarycznych. Polecana jest głównie komora hiperbaryczna w Warszawie – cena usługi nie jest wysoka, co sprawia, że każdy mieszkaniec stolicy może skorzystać z tego zabiegu. Warto również wiedzieć, że jeśli mamy wskazania do refundacji zabiegu to możemy liczyć na refundację go ze środków publicznych. Znacznie zmniejsza to koszty leczenia i pozwala na zaoszczędzenie części pieniędzy. Jeśli chodzi o sam zabieg to warto go przeprowadzać w przypadku osób borykających się z mukowiscydozą, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, astmą oskrzelową, czy też w przypadku chorób krążenia takich jak niewydolność serca, czy choroba niedokrwienna serca. Standardowo wykorzystuje się komory hiperbaryczne również w przypadku osób z anemią, czy też po zatruciu czadem. Sam zabieg przeprowadzany jest przez lekarza i trwa około pół godziny. Tlen podawany jest pod zwiększonym ciśnieniem, które wynosi około trzech atmosfer. Warto jednak wiedzieć, że dokładne parametry przeprowadzania zabiegu ustala lekarz na podstawie wywiadu i badania pacjenta.

Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny. Zazwyczaj wykorzystuje się również maseczkę tlenową, która dodatkowo usprawnia dopływ tlenu do naszego organizmu i czyni zabieg jeszcze bardziej wydajnym. Oddychanie tlenem pod zwiększonym ciśnieniem jest dużo wydajniejsze, niż standardowy, naturalny proces oddychania. Znacznie większa ilość tlenu dostaje się do naszych płuc, a tym samym do naszego krążenia, co może nam uratować zdrowie i życie.