Posiadacze domów wolnostojących albo ogrodów działkowych bardzo często dbają o wiele kwestii estetycznych. Liczy się czystość wnętrz, sprzętów oraz ewentualnie piękny ogród z licznymi i bujnymi kwiatami. Mimo to zapominamy o kafelkach brukowych, które nie myte regularnie ulegają nie tylko trwałym zabrudzeniom, ale również deformacjom, przez które mogą być całkiem niebezpieczne dla osób po nic chodzących. W związku z tym przynajmniej raz w roku powinniśmy sami bądź z pomocą specjalisty gruntownie czyścić i dbać o nasz bruk przy domu.

Odpowiednia pielęgnacja brukowej kostki

płyn do mycia kostki brukowejBez względu na to czy mamy większą, czy mniejszą przestrzeń wyłożoną kostką brukową powinniśmy regularnie ja oczyszczać. Dzięki temu unikniemy trwałych zabrudzeń, które są bardzo nieestetyczne, a przy okazji deformacji i wystających pojedynczych kostek będących realnym zagrożeniem dla wielu osób. Nie jest to trudna praca, w związku z czym bardzo często możemy ją wykonać we własnym zakresie w wolnym czasie. Służą ku temu proste domowe metody, jednak niekiedy może być potrzebny płyn do mycia kostki brukowej, gdy nasze zabrudzenia są nieco silniejsze. Warto jednak zacząć od typowego zamiecenia powierzchni. Do tej pracy przyda się twarda szczotka. Najważniejsze są przestrzenie między kafelkami, gdzie najczęściej dostają się wszelkie brudy, kamyki i inne elementy. Kiedy zniwelujemy kurz i piasek możemy z pomocą nożyka powycinać chwasty, które mogły zacząć rosnąć. Po tej pracy pozostaje nam już tylko skorzystanie z węża ogrodowego pod ciśnieniem i dokładne opłukanie kafli. Warto jednak skorzystać z płynu przeznaczonego do chodników, a w szczególności do zielonych nalotów, gdy okazuje się, iż samo czyszczenie szczotką oraz wodą nie zdają rezultatów. Takie płyny powinny być w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia oraz środowiska, dzięki czemu spokojnie będziemy mogli spłukać je do kanalizacji. To bardzo ważne, abyśmy nie truli własnego organizmu podczas tego typu prac domowych i cieszyli się z czystości kafli.

Wielu z nas ciągle zapomina, iż kafle otaczające nasz dom, ogród czy przy podjeździe do garażu muszą być regularnie czyszczone. Dzięki temu będą nam służyć wiele lat, a my ograniczymy potencjalne zagrożenie jakim może być odstająca pojedyncza kafelka. Będą one przy tym tez wyglądać bardzo schludnie i nie zepsują ogólnej estetyki naszego zadbanego domu. Warto raz w roku zabrać się za własnoręczne czyszczenie kafelek z odpowiednimi środkami albo skorzystać z usług profesjonalisty. Kafle będą zadbane.