Jeśli można zaniedbać swój organizm w ciągu kilku lat to ja jestem tego świetnym przykładem. A właściwie to byłem, bo od kilku miesięcy naprawiam wieloletnie zaniedbania. W każdym razie jeszcze do niedawna moje życie wyglądało tak, że praktycznie przez cały dzień pracowałem w pozycji siedzącej. W przerwie obiadowej wychodziłem z biura do restauracji fast food na przeciwko biura, w której pochłaniałem dwa duże burgery. A moją jedyną aktywnością fizyczną była przechadzka z biura do samochodu.

W końcu musiałem przejść na dietę

dieta z dowozem BydgoszczPo kilku latach takiego funkcjonowania nawet nie zauważyłem, że powiększyłem się w pasie dwukrotnie. Rośnięcie wszerz tłumaczyłem sobie po prostu brakiem czasu na zdrowe odżywianie i na aktywność fizyczną. Aż pewnego dnia zrozumiałem, że naprawdę jestem otyły. Jakoś zupełnie przypadkiem wszedłem na wagę i zobaczyłem na niej liczbę trzycyfrową. A wcześniej ważyłem osiemdziesiąt kilo. Wynik na wadze wstrząsnął mną bardzo mocno. Od razu następnego dnia zapisałem się na wizytę do dietetyka. Dowiedziałem się na szczęście, że nie jest za późno, żeby się opamiętać i wziąć za siebie. Dietetyk ułożył mi plan żywieniowy, do którego miałem się stosować przez najbliższe trzy miesiące. Trudno mi było wziąć ten plan na poważnie, bo przygotowywanie takich potraw zajęłoby mi pół dnia. Dietetyk poradził mi, żebym się skontaktował z zaprzyjaźnioną z nim firmą, której główną ofertą jest dieta z dowozem Bydgoszcz jest miastem, na terenie którego firma dowozi zdrowe jedzenie pod wskazany adres. Muszę przyznać, że pierwszy raz w życiu usłyszałem o takiej możliwości. Nawet chwili się nie zawahałem, żeby z niej skorzystać. Dietetyk powiedział mi, że wystarczy przedstawić im jego zalecenia dotyczące mojej diety a oni przygotują dla mnie posiłki dopasowane do tych zaleceń. A teraz mija już piąty miesiąc odkąd jestem na diecie. Zacząłem nawet uprawiać sport. Kupiłem sobie rowerek treningowy i w domu trenuję na nim czterdzieści minut dziennie. Może nie jest to dużo, ale od czegoś trzeba zacząć.

Jeśli chodzi o przejście na dietę i rozpoczęcie długiego procesu odchudzania to lepiej to zrobić późno niż wcale. Ja przekonałem się o tym osobiście. Korzystam z diety zaleconej przez lekarza a posiłki przywozi mi firma, która je dla mnie przygotowuje. Kosztuje mnie to tysiąc złotych miesięcznie, więc dziennie kompletne wyżywienie mam za pięćdziesiąt złotych. A przynajmniej wiem, że odżywiam się zdrowo. Na początek brakowało mi hamburgerów, ale teraz w zupełności wystarczają mi dietetyczne posiłki.

Kategorie: Dieta