Kierowcy, posiadający pojazdy z silnikiem Diesla zdają sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o poszczególne podzespoły całego układu wtryskowego. Zaniedbanie regularnego czyszczenia może doprowadzić do powstania poważniejszych uszkodzeń, które mogą prowadzić do zużycia większych części i ogromnych kosztów ich wymiany. Aby w silniku Diesel skutecznie naprawić pompę wtryskową, należy udać się do autoryzowanego salonu lub warsztatu.

Skuteczność napraw pomp wtryskowych Diesel

diesel skuteczna naprawa pomp wtryskowychDo uszkodzenia pomp wtryskowych wysokiego ciśnienia Common Rail w silnikach Diesla dochodzi głównie przez używanie złej jakości oleju napędowego. Jeżeli jest on zanieczyszczony substancjami mechanicznymi lub jest pozbawiony odpowiednich właściwości smarnych, może spowodować zanieczyszczenia nie tylko pompy, ale również samych wtryskiwaczy, czy to benzynowych czy piezoelektrycznych. Układ wtryskowy ma ogromny wpływ na pracę samochodu, jego zabrudzenie może więc powodować gaśnięcie silnika, utratę mocy, zapalanie się kontrolki „check engine” oraz postępujące zużycie poszczególnych części. W samochodach posiadających silniki Diesel skuteczna naprawa pomp wtryskowych może bardzo pozytywnie wpłynąć na pracę całego układu paliwowego. Dzięki zadbaniu o nawet najmniejsze elementy, nie pojawia się ryzyko awarii większych części, które mogą zakończyć się kosztowną wymianą. Kiedy pojawiają się objawy uszkodzenia pompy wysokiego ciśnienia, należy od razu zdecydować się na naprawę, ponieważ w sytuacji kiedy jej obudowa jest przetarta, mniejsze opiłki mogą w dalszym ciągu zużywać części, takie jak pary precyzyjne sekcji tłoczących, zawory sterujące czy kanały przepływu. Jazda z opiłkami metalu w układzie paliwowym, może utrudniać dawkowanie paliwa do silnika, co skończy się ubytkami w mocy i większym spalaniem. Aby nie dopuścić do tak nieprawidłowej eksploatacji samochodu, należy sprawdzać stan podzespołów i naprawiać je możliwie jak najszybciej, aby nie zdążyły wpłynąć na pracę reszty układów, ponieważ w pojazdach wszystko jest ze sobą połączone.

Autoryzowane salony i warsztaty zajmujące się naprawą i regeneracją części układu paliwowego, doskonale zdają sobie sprawę jak ważna jest dokładność przy ich czyszczeniu. Nawet niewielkie opiłki metalu, które mogą przedostać się do pompy wtryskowej przez złej jakości paliwo lub uszkodzenie obudowy, mogą negatywnie wpłynąć na moc i spalanie w samochodzie. Kierowcy, wyczuwając możliwe awarie, powinni jak najszybciej zdecydować się na ich naprawę, aby nie generować większych kosztów.