Ludzie posiadający własny biznes lub osoby z małymi dziećmi mają niewiele czasu na zapewnienie sobie odpowiedniego odżywiania. Kończy się na słodkim rogalu złapanym w kawiarni do porannego cappuccino, szybkim fast foodzie w popularnej sieciówce i wieczornej pizzy zamówionej z okolicznego baru. Takim sposobem nasza sylwetka szybko nabierze dodatkowych kilogramów, kiedy nam wydaje się, że zjadamy niewiele. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji i zadbać o poziom zdrowotności spożywanych przez nas posiłków, warto zainwestować w catering dietetyczny.

Zalety diety pudełkowej

dieta pudełkowaPo pierwsze, dzięki cateringowi pudełkowemu zaoszczędzimy mnóstwo czasu – każdego dnia, wieczorem,w nocy lub tuż nad ranem, znajdziemy pod drzwiami mieszkania zestaw posiłków przeznaczony na cały dzień. Możemy wybrać ilość potraw, która najlepiej wpisuje się w nasz tryb życia i mieć pewność, że tego dnia nie pozostaniemy głodni. Taka opcja jest niezwykle wygodna, ponieważ nie musimy już spędzać wielu godzin na gotowaniu i zastanawianiu się nad posiłkami na kolejny dzień. Dieta pudełkowa to wspaniały sposób na pozbycie się dodatkowych kilogramów – dzięki kalkulatorowi kalorii możemy bezpiecznie dobrać swoje zapotrzebowanie energetyczne zgodnie z naszym wiekiem, wagą, wzrostem i trybem życia. Jeśli zamierzamy zrzucić kilka kilogramów, warto wybrać dietę o trochę niższej wartości kalorycznej, natomiast w przypadku dążenia do rozbudowy mięśni należy zdecydować się na wyższą podaż energetyczną. To rozwiązanie poprawi także naszą sprawność, gdyż zaczniemy dostarczać organizmowi pełnowartościowych, zbilansowanych i jakościowych potraw o odpowiedniej wartości makroskładników.  Bez problemu możemy również wybrać rodzaj naszej diety – firmy cateringowe oferują coraz więcej opcji żywieniowych, wśród nich znajdziemy menu klasyczne, ketogeniczne, wegetariańskie, wegańskie, bezglutenowe lub bezlaktozowe, dla dzieci, lekkostrawne lub z małą ilością węglowodanów. Niektóre firmy gotujące diety pudełkowe oferują także możliwość eliminacji składników, na które jesteśmy uczuleni, lub których po prostu nie lubimy. Taki sposób odżywiania to także wspaniała metoda na skończenie z ciągłym marnowaniem jedzenia – wielokrotnie kupujemy za dużą ilość produktów, które finalnie lądują w koszu.

Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu, a jednak chcą zadbać o swoje zdrowie i lepiej się odżywiać. Ludzie, którzy decydują się na catering dietetyczny mają zapewnione odpowiednie posiłki na cały dzień, więc nie muszą martwić się o lunch w czasie pracy czy lekkostrawną kolację, ponieważ wszystko znajdują każdego ranka pod swoimi drzwiami.

Kategorie: Dieta