Zbliża się pora, by wasze dziecko wsiadło do swojego pierwszego samochodowego fotelika? Przed wami trudny wybór, bo rynek oferuje dziś wiele modeli i trzeba się zastanowić nad wieloma aspektami. To oczywiście przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa. Podczas zakupu zwracamy także uwagę na estetykę, czyli kolory lub możliwość czyszczenia. Ważny jest też komfort oraz sposób montażu. I jeszcze jedna rzecz, o której nie wolno zapominać – fotelik musi pasować do auta, którym się poruszamy.

W drogę w foteliku recaro

funkcjonalne foteliki samochodowe recaro young sportZacznijmy od sprawy najważniejszej, czyli bezpieczeństwa, bo przede wszystkim ten aspekt powinien decydować o wyborze takiego czy innego produktu. Internet, ale także eksperci w sklepach z fotelikami dysponują informacjami na przykład na temat testów, jakim poddawane są te produkty. Ich wyniki powinny mieć dla was znaczenie podczas poszukiwań fotelika. Im lepiej wypada on w teście renomowanej pracowni bądź instytutu, tym bezpieczniejsze będzie przewożenie w nim malucha. Kolejna kwestia to komfort. Pamiętajmy, fotelik nie może być ani zbyt duży, ani zbyt mały dla małego użytkownika. Dlatego w przypadku produktów dla dzieci ważących od 9 kg do 36 kg istotna jest choćby możliwość regulacji. Dobrym przykładem są funkcjonalne foteliki samochodowe recaro young sport, które zawierają wkładkę dla mniejszych dzieciaków. W tym modelu regulowane są także zagłówek oraz długość pasów. To wszystko sprawia, że użytkownik może korzystać z fotelika przez długie lata. Ważne są również materiały, z jakich wykonany jest fotelik. Dobrze jest, jeśli są oddychające, a przy okazji także miłe w dotyku oraz przede wszystkim łatwe do wyczyszczenia. Kolejny istotny aspekt to sposób montażu. Część modeli można montować za pomocą systemu iso fix, inne zapina się pasami bezpieczeństwa. Prawidłowe zamontowanie fotelika jest gwarancją bezpieczeństwa i o tym również warto pamiętać. Na szczęście w wielu sklepach wykwalifikowani sprzedawcy służą pomocą w tej kwestii. Można nawet „przymierzyć” malucha do fotelika oferowanego w sklepie.

Wracając do spraw bezpieczeństwa, ważna jest budowa fotelika, choćby wspomniany już zagłówek, a także osłony boczne. Odnosząc się do komfortu, rodzice często szukają fotelików, które można regulować nawet do pozycji leżącej. Jeśli zależy wam na takiej funkcji, to koniecznie zapytajcie o to sprzedawcę lub doczytajcie w internecie. I jeszcze kwestia najmniej istotna, choć wiele osób przywiązuje do niej wagę, czyli kolorystyka. Na szczęście paleta możliwości jest w tym przypadku tak szeroka, że nie będzie kłopotu z decyzją.