Każdy rodzic powinien dbać o zdrowie swoich pociech, a właściwy sposób żywienia jest doskonałą inwestycją w ich przyszłość. Niedorozwinięty jeszcze w pełni układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i delikatny, dlatego warto starannie rozszerzać dietę maluchów. Kaszki są doskonałym pokarmem uzupełniającym, charakteryzują się odpowiednią konsystencją, są łatwe i szybkie do spożywania. To doskonały sposób na to, by wzbogacić dietę malucha w bardziej sycące potrawy.

Kaszka bezmleczna doskonałym posiłkiem uzupełniającym

kaszki bezmlecznePodawanie wysokiej jakości każdego kaszek zbożowych jest doskonałym pomysłem, gdyż są one lekkostrawne, delikatne w smaku. Można mieszać je z wodą lub mlekiem, dzięki czemu to rodzic ma wpływ na ich konsystencję. Niektóre maluchy przepadają za płynnymi kaszkami, z kolei inne zdecydowanie lepiej radzą sobie z wersją papkowatą, która może być spożywana łyżeczką. Zapewniają one sytość przez długi czas, uzupełniają jadłospis w cenne węglowodany złożone. Warto zdecydować się na kaszki bezmleczne, które mogą być przygotowywane na bazie mleka lub wody. W sklepach znaleźć można produkty glutenowe, jak kaszki orkiszowe, jęczmienne i żytnie. W ofercie dostępne są także posiłki ze zbóż bezglutenowych, do których zaliczyć można ryż, kukurydzę, amarantus i komosę ryżową. Należy dbać o urozmaicony jadłospis malucha, podawać mu różne kaszki, które powinny posiadać odpowiedni skład. Najlepszym wyborem są te, które nie zawierają cukru oraz sztucznych aromatów. Świetnie sprawdzą się zarówno w przypadku niemowląt, jak i starszych dzieci. Produkty pochodzące ze składników ekologicznych są doskonałym wyborem, gdyż są bezpieczne. Nie znajdziemy w nich toksyn, pestycydów, które mogą być niebezpieczne dla wrażliwego organizmu malucha. Wprowadzając zboża do jadłospisu maluchów warto decydować się na produkty, które charakteryzują się wysoką jakością, gdyż wówczas pozytywnie wpłyną na zdrowie malucha. 

Z pewnością będą stanowić pełnowartościowy posiłek, które dostarcza odpowiednich składników odżywczych. Zaliczyć do nich można białko, węglowodany, tłuszcze oraz witaminy i składniki mineralne. Są one niezbędne dla prawidłowego rozwoju maluszka, wzmacniają jego układ immunologiczny, a jednocześnie dostarczają energii na aktywne poznawanie świata. Kaszki bezmleczne mogą być przygotowane także z mleka mamy. Są doskonałą propozycję dla maluchów uczulonych na białko mleka krowiego. Świetnie smakują z różnymi dodatkami. Można z nich przygotować smaczne i zdrowe desery, a także inne pożywne posiłki.