Ogród przydomowy może zapewnić zdrową żywność dla całej rodziny, ale wiedza, jak zacząć ogrodnictwo, może być wyzwaniem. Maty pomagające uprawie mają wycięte otwory, w których umieszcza się kulki nasion. Niektóre z nich są dostarczane z wbudowanym nawadnianiem, eliminując potrzebę kontrolowania procesu nawadniania. Maty pomogą zapobiec wzrostowi chwastów, ponieważ ich materiał utrzymuje światło słoneczne z dotarcia do zakrytych części gleby.

Sposoby na zadbany ogród – maty ściółkujące

mata ściółkującaMateriał pokrywający glebę wokół roślin ogrodowych, aby powstrzymać wzrost chwastów, zatrzymać wilgoć, regulować temperaturę gleby i zmniejszyć erozję to dobry sposób na ułatwienie ogrodnictwa. Mata ściółkująca radykalnie redukuje prace, takie jak pielenie i podlewanie, i pomaga wyhodować większe, zdrowsze, bardziej wydajne rośliny. Oznacza to więcej żywności z każdej rośliny, którą się uprawia. Krótko mówiąc, maty to inwestycja ogrodnicza, która przynosi ogromne zyski. Nic dziwnego, że wszyscy ogrodnicy w gospodarstwach komercyjnych i działach parków miejskich stosują tę ściółkę. Ogrodnicy używają wielu różnych rodzajów ściółki, od słomy i gazety po arkusze czarnego plastiku. Ale wiele z tych ściółek stwarza problemy. Niektóre, takie jak kora, trociny, a nawet tektura, mogą być traktowane toksycznymi substancjami chemicznymi, takimi jak formaldehyd. Inne, takie jak gazety, są trudne w obsłudze, szybko ulegają degradacji i nie zawsze powstrzymują wzrost chwastów. Czarne plastikowe i tanie tkaniny krajobrazowe mogą być najgorsze ze wszystkich. Zużywają się w jednym sezonie, trafiają na wysypisko śmieci i kosztują zbyt dużo, a także trzeba je wymieniać. Dobre maty ściółkujące powstały aby pokonać wszystkie te problemy. Maty ogrodowe są bezpieczne dla ekologicznych ogrodów. Ich wstępnie wycięte otwory i odmierzone odstępy sprawiają, że są łatwe w użyciu. Co najważniejsze, maty ogrodowe blokują chwasty, zatrzymują wilgoć, regulują temperaturę gleby, zapobiegają erozji i wiele więcej na okres do dziesięciu pełnych lat.

Maty ściółkujące są jednym z najskuteczniejszych sposobów zwalczania chwastów, zatrzymywania wilgoci w glebie i pielęgnowania zdrowych, produktywnych roślin. Niektóre ściółki są bardziej skuteczne niż inne. Dlatego zanim zacznie się planować swój ogród, warto zapoznać się z opiniami, poczytać fora ogrodnicze oraz zapytać o radę bardziej doświadczonych osób w tym temacie. Hodowla roślin i warzyw w przydomowych ogródkach może stać się pasją na wiele lat oraz przynieść wiele pozytywnych skutków.

Kategorie: Dom / Ogród