Wyjątkowe chwile w naszym życiu wymagają perfekcyjnej oprawy. Fotografia to magia malowania światłem, która pozwala nam postrzegać świat przez pryzmat kadru, który pozwala zamknąć sekundy na papierze uwrażliwiając nas na piękno, jednocześnie wzbudzając emocje. Dzięki fotografii mamy szansę zachować te piękne momenty, które dzięki zdjęciom pozostaną wciąż żywe.

Poprzedź właściwe zdjęcia sesją narzeczeńską

sesja ślubnaW fotografii ślubnej istotą kadrów są przede wszystkim emocje oraz detale obecne w tym szczególnym dniu. Popularne niegdyś trendy sesji takie jak „zniszcz sukienkę” systematycznie ustępują miejsca klimatycznym plenerom. Profesjonalna sesja ślubna wymaga długich przygotowań, dlatego właściwy reportaż tego szczególnego dnia zarówno z sali weselnej jak, kościoła czy urzędu warto poprzedzić sesją narzeczeńską, która pozwoli parze oswoić się z obecnością obiektywu. Równie ważnym aspektem jest także krótka rozmowa oraz obustronna współpraca, dzięki czemu pozowanie do zdjęć będzie o wiele bardziej naturalne. Wcześniejsze spotkanie pary z fotografem umożliwi także odkrycie charakterów obojga partnerów, dzięki czemu łatwiej będzie zdecydować się na wybranie odpowiedniego klimatu sesji plenerowej, która pozwoli na uchwycenie w kadrze osobowości pary młodej. Niezwykle popularne trendy zabawy światłem z wykorzystaniem lampek LED czy zimnych ogni możemy wykorzystać także w trakcie zdjęć weselnych, zapraszając do zabawy gości, gdzie każdy z nich będzie trzymał w dłoni małą iskierkę, których połączenie posłuży za główny punkt oświetlenia pary młodej, tworząc klimatyczny nastrój. Przy tego typu zdjęciach świetnie sprawdzają się obiektywy ze stałą ogniskową 50 lub 85mm, dzięki czemu mamy szansę uzyskać delikatną głębię ostrości oraz naturalne proporcje fotografowanych osób. Należy również pamiętać o odpowiednim ustawieniu parametrów ekspozycji, a więc balansie ISO, który pozwoli nam uniknąć nieostrości na zdjęciu oraz odpowiedniej  przysłonie, która zapewni optymalną ilość światła oraz czasie naświetlania. W trakcie fotografowania w tańcu często mamy do czynienia z wymagającym oświetleniem, dlatego warto w takim wypadku wspomóc się lampą reporterską.

Przystępując do obróbki zdjęć pamiętajmy o tym, że najlepsze efekty w trakcie prac graficznych zapewni nam format zdjęć typu RAW, który jest czystym zapisem z matrycy aparatu. Klimat fotografii zapewnią nam unikalne presety oraz filtry fotograficzne, które możemy zakupić na autoryzowanych stronach programów przeznaczonych do pracy z grafiką.