Stare meble, jak wszystko z biegiem czasu, mogą się opatrzeć. Nie tylko osoba obdarzona artystyczną duszą przeżywa katusze patrząc na nienowe, nijakie, spowszedniałe umeblowanie wnętrza, które aż prosi się o wymianę. Z tym jednak bywa różnie: czasem brakuje pieniędzy, czasem czasu na poszukiwanie nowych rzeczy, a czasem nawet sił na remont. Są jednak proste rozwiązania, które pozwolą odświeżyć wygląd pokoju. Nawet takie, które poradzą sobie z brakiem funduszy.

Chalk Paint do malowania różnych mebli

chalk paintWystarczy puszka farby, wolna chwila, zakasanie rękawów i stare meble zyskują nowy blask. Jest to prosty i tani sposób odnowienia elementów, a jednocześnie sprawiający wiele satysfakcji, szczególnie tym, którzy lubią patrzeć na wytwory własnych rąk. Wykorzystanie farby Chalk Paint do pomalowania mebli to doskonały pomysł, tym bardziej że nadaje się ona do różnego rodzaju powierzchni. Drewno, metal, laminat, plastik, wiklina, a nawet cegła i beton – to żadna przeszkoda dla tych, którzy marzą o zmianach. Farba ta jest prosta w użyciu, więc poradzi z nią sobie nawet osoba niewprawiona. Cała sztuka obchodzenia się z farbą kredową polega po prostu pomalowaniu nią wybranej powierzchni. I tyle. Nawet nie trzeba czynić wstępnego przygotowania, a dodatkowo z reguły wystarczy użyć tylko jednej warstwy, żeby osiągnąć odpowiedni efekt i dobre krycie. Jedyne, co można zrobić przed przystąpieniem do malowania, to wytarcie kurzu. Marzenie każdego domorosłego malarza! Z tego właśnie powodu Chalk Paint jest polecana do własnoręcznych przeróbek. Nie dość, że jej cena jest niewygórowana, więc w zasadzie łatwo sobie pozwolić na jej zakup, to jeszcze nie trzeba specjalnie się przygotowywać do wyczarowywania nowego wnętrza za jej pomocą. Wystarczy chwycić w dłoń pędzel albo wałek, bo oba narzędzia dobrze współpracują z gęstością farby kredowej, po czym najzwyczajniej w świecie pomalować wybraną powierzchnię. Jeśli nie zachodzi taka potrzeba, farby nawet nie trzeba rozrzedzać wodą. Jak widać, jest to bardzo proste.

Z pomocą farby Annie Sloan bezproblemowo można zastosować wiele technik malarskich, ale przede wszystkim uzyskać efekt postarzonych mebli, więc fani stylu vintage albo shabby będą usatysfakcjonowani jej użyciem. Warto również wspomnieć, że farba kredowa, poza oczywistym przeznaczeniem do malowania mebli, dobrze się również sprawdzi przy nakładaniu na ściany. Można z powodzeniem pomalować cały pokój i mieć pewność, że użyta farba jest bezpieczna dla zdrowia (nawet szczególnie wrażliwych niemowląt i dzieci).