Poznań w ostatnich latach bardzo prężnie i szybko się rozwija. Jest to w dużej mierze zasługa dużych przedsiębiorstw, które tworzą wiele stanowisk pracy. Zazwyczaj większość stanowisk, umiejscowiona jest w jednym budynku firmy. Dla bezpieczeństwa pracowników, niezbędne jest ogrodzenie i montaż bramy przesuwnej w tym miejscu. W ostatnich latach, zdecydowanie najpopularniejszym wyborem wśród firm są bramy przesuwne. Jednak montaż bramy przesuwnej nie jest wcale taki prosty jak się większości wydaje. Co składa się na poprawną i wieloletnią pracę każdej bramy przesuwnej?

Jakie czynniki wpływają na pracę bramy?

bramy przesuwne - poznańJeżeli chcemy zamontować na swojej własności bramę przesuwną, musimy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze musimy wybrać jaki rodzaj wózków chcemy do swojej bramy zamontować. Wózki bramy przesuwnej są jej kluczowym elementem, ponieważ to właśnie one odpowiadają za przesuwanie się jej profilu po szynie. Wózki dzielą się na dwa główne rodzaje. Pierwszym rodzajem są wózki tworzywowe. Są one jednak rzadkim wyborem przedsiębiorstw, ponieważ pasują one do lekkich bram których długość nie przekracza 4 metrów. Stworzone są one z bardzo wytrzymałego i jednocześnie odpornego na korozję tworzywa jakim jest poliamid. Zapewnia on cichą pracę bramy i jej wieloletnią pracę, jednak do cięższych bram ma on po prostu zbyt małą wytrzymałość. Właśnie dlatego, jest to zalecany wybór dla każdego właściciela domu jednorodzinnego, ponieważ zapewni całkowitą ciszę i spokój. Drugim rodzajem są wózki metalowe. Niewątpliwą wadą tego rodzaju wózków jest ich głośne działanie. Jeżeli nie zależy nam na spokoju a dużej sprawnej bramie, wózki te sprawdzą się idealnie. I to właśnie one są wykorzystywane w przypadku montażu bram przez duże firmy, których w Poznaniu jest naprawdę dużo. Więcej szczegółowych informacji możemy znaleźć, wpisując w przeglądarkę frazę o treści: bramy przesuwne – Poznań. Wyświetlą nam się oferty profesjonalnych firm zajmujących się montażem bram, oczywiście może to również zrobić na własną rękę. Pamiętać jednak musimy, że bez odpowiedniego sprzętu i doświadczenia jest to niezwykle trudne, a ewentualna naprawa wózków jest bardzo kosztowna i czasochłonna.

 

Jeżeli jednak zdecydujemy się sami zamontować bramę przesuwną na swoim podwórku, oprócz wyboru odpowiedniego tworzywa wózka, musimy jeszcze wybrać jego odpowiedni rozmiar. Na polskim rynku istnieją trzy rozmiary wózków. Wózki pakiet 60, adekwatnie pasują one do szyn o rozmiarach 60x60x3.5 mm, wózki z numerem pakietu 70 pasujące do szyn o wymiarach 70x70x4 mm. Ostatnimi rozmiarem są wózki z numerem pakietu 80 i dostosowane są one do szyn bramy przesuwnej o rozmiarach 80x80x5 mm.