W ostatnim czasie miałam okazję zajmować się organizacją ślubu i wesela bliskiej mi osoby. Uroczystość i zabawa miały się odbywać w naszym rodzinnym mieście – w Częstochowie. Załatwienie wszystkich spraw to była ogromna ilość pracy i pomimo kilku przeszkód, udało się wszystko załatwić dokładnie tak, jak chcieli państwo młodzi. To co dla mnie było priorytetem, do wybór miejscowych firm i usługodawców, bowiem posiadanie ich na miejscu eliminowało ewentualny problem z dojazdem na czas. 

Usługodawcy niezbędni na ślubie i weselu

filmowanie ślubów częstochowaSwoje poszukiwania rozpoczęłam od tego, bez czego niemożliwa byłaby weselna zabawa, a więc kapeli. Miałam kilka poleconych zespołów, ale musiałam sprawdzić również propozycję innych firm. Kolejną sprawą był catering i w tym przypadku zdecydowaliśmy się na ten, w który zaopatrzona była sala weselna. Miał dobre opinie, a wcześniejsza możliwość degustacji utwierdziła w przekonaniu o jakości ich potraw. Jako wodzirej zabawy wystąpił mój i pary młodej wspólny znajomy, bowiem znaliśmy dobrze jego możliwości i wiedzieliśmy o tym, że sobie poradzi. Najwięcej czasu zajęło mi załatwienie najlepszego fotografa i kamerzysty. Na szczęście, jeśli chodzi o fotografowanie i filmowanie ślubów Częstochowa cieszyła się ogromnym wyborem. Było to czasochłonne, ponieważ dokładnie przeglądałam każde nadesłane portfolio oraz film przykładowy, co zajmowało mi czasami nawet kilka godzin w ciągu dnia. Na szczęście udało się znaleźć usługodawców, którzy cieszyli się znakomitymi pracami, a do tego posiadali wolny termin w tym czasie. Na sam koniec zajęłam się kwestiami dekoracyjnymi – państwo młodzi nie chcieli korzystać z jednej firmy dekoratorskiej, wobec tego samodzielnie poszukiwałam wymarzonych ozdób, wazonów, okryć krzeseł, wynajęte też zostały ogromne napisy LED, które zdobiły zarówno sale weselną, jak i zewnętrzny taras. Ze wszystkimi firmami po podjęciu decyzji spisałam umowy, wpłacone zostały też zaliczki, wobec czego miałam pewność, że nie zostaniemy na lodzie, a także, że jakość usług będzie zgodna z tym, czego oczekiwaliśmy. 

Organizacja ślubu i wesela to ogromne wyzwanie, które wymaga poświęcenia czasu oraz skłania do precyzyjnych i pewnych decyzji. Warto wcześniej sprawdzić opinię i upewnić się, że wybrane firmy to legalnie działające przedsiębiorstwa. Należy też przygotować skrupulatną umowę tak, aby nie zawieść się w momencie samej imprezy, w której nie ma już czasu na żadne poprawki. Odpowiednia jakość usług weselnych to gwarancja udanej zabawy i pamiątki do końca życia.