Od dłuższego czasu miałem spore problemy z sercem. Często budziłem się w nocy z kłuciem w sercu, nie miałem siły nawet wejść po schodach do mieszkania. Niestety, większość lekarzy nie widziała nic niepokojącego w moich objawach, ponieważ kiedy byłem u nich w gabinecie na nic się nie uskarżałem. Dopiero ostatni kardiolog zlecił mi wykonanie badania holter EKG, żeby zobaczyć jak moje serce zachowuje się w trakcie całego dnia i nocy, podczas mojego snu. Musiałem się gdzieś zapisać na takie badanie.

Znalazłem gabinet kardiologiczny w Krakowie

rekomendowany holter ekg - krakówPonieważ chciałem w końcu poznać przyczynę moich dolegliwości i problemów zależało mi na tym, aby wykonane badanie było dokładne i skrupulatne. Miałem już dość odbijania się od lekarza do lekarza. Poszukiwania dobrego miejsca na wykonanie takiego badanie rozpocząłem od internetu. Wpisałem w wyszukiwarkę frazę: rekomendowany holter ekg – kraków i zacząłem przeglądać wyniki. Znalazłem jeden gabinet kardiologiczny, który wykonywał takie badania i miał bardzo dobre opinie pacjentów. Dowiedziałem się, że jest to jedno z niewielu miejsc na terenie Krakowa, gdzie badanie holterem EKG wykonuje się aparatem dziewięcioelektrodowym. Standardowo taki aparat posiada trzy elektrody, ale takie badania nie są zbyt dokładne. Badanie holterem z dziewięcioma elektrodami było bardzo rekomendowane, ponieważ było dużo dokładniejsze oraz wynik badania pokazywał dużo więcej dodatkowych parametrów w biciu serca. Takie badanie holterem to coś znacznie bardziej skomplikowanego niż zwykłe EKG, które wykonuje się w kilka sekund. Badanie holterem EKG trwa minimum 24 godziny. Od razu zapisałem się na badanie. Mieli tam bardzo szybkie terminy. Już tydzień później udałem się na badanie. Pierwszego dnia pielęgniarka przypięła do mojego ciała specjalne elektrody, obandażowała je żeby nie uległy przesunięciu w ciągu dnia, a następnie włączyła aparat, który przypięła mi na pasku do szyi. Takie urządzenie choć jest niewygodne nie sprawia problemów w ciągu dnia, jeśli jest poprawnie założone. 

Następnego dnia udałem się na zdjęcie aparatu. Zdjęcie aparatu holterowskiego trwało dosłownie chwile. Holter EKG jest to w pełni bezbolesne i bezinwazyjne badanie, które jest bardzo szczegółowe. Przez całą dobę pacjent może sygnalizować dolegliwości lub złe samopoczucie. Zapis badania jest dostępny na karcie pamięci aparatu. Następnie można je wydrukować w całości lub w części. Dzięki temu badaniu lekarz od razu postawił mi odpowiednią diagnozę i szybko wdrożył leczenie.