W mojej rodzinie było już kilka bardzo ciężkich przypadków chorób psychicznych. W związku z tym, kiedy zauważyłam o swoich dzieci objawy depresji i manii lękowej od razu zdecydowałam się zapisać ich do psychologa. Okazało się, że mój kilkuletni syn i nastoletnia córka bardzo źle radzą sobie z obecną sytuacją na świecie, dlatego zaczynają się już u nich pierwsze objawy problemów psychicznych. Leczenie psychiatryczne nie było jeszcze konieczne, ale psycholog zwróciła mi uwagę, że przydałaby się im dedykowana psychoterapia.

Zapisałam swoje dzieci na psychoterapię

psychoterapia dzieci i młodzieży poznańDo tej pory miałam do czynienia tylko i wyłącznie z psychoterapią dla osób dorosłych, dlatego nie miałam pojęcia, gdzie mogłabym się udać, żeby znaleźć terapię dla dzieci i młodzieży. Zależało mi na tym, aby był to jeden ośrodek, ponieważ nie miałam na tyle wolnego czasu, aby wozić  moje dzieci w osobne miejsca. Na szczęście moja koleżanka poleciła mi bardzo dobre miejsce. Był to ośrodek, w którym wykonywana była psychoterapia dzieci i młodzieży Poznań był jednym z miast, gdzie ośrodek ten miał swoje oddziały. Był to renomowany ośrodek w którym pracowali doświadczeni i wykwalifikowani psycholodzy, terapeuci i psychiatrzy. Dzięki temu każde dziecko mogło liczyć na kompetentną i odpowiednią pomoc różnych specjalistów, dobraną w zależności od jego indywidualnych i aktualnych potrzeb. Ośrodek ten miał bardzo dobre opinie wśród rodziców, którzy chwalili że jest to niezwykle fachowe i profesjonalne miejsce, które pomaga także rodzicom, którzy muszą nauczyć się jak postępować z dziećmi i młodzieżą, która ma problemy psychiczne. Od razu zadzwoniłam na podany mi przez koleżankę numer telefonu i zapisałam do tego ośrodka moje dzieci. Okazało się, że nawet nie muszę zbyt dużo czasu czekać na miejsce. Już następnego dnia mogłam udać się z synkiem i córeczką do psychologa, który miał wydać diagnozę i na tej podstawie skierować dzieci na leczenie terapeutyczne. Zakwalifikował on moje dzieci na terapię grupową dla osób w ich grupie wiekowej.

Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry wybór. Moje dzieci otrzymały fachową pomoc, dzięki czemu większość niepokojących mnie objawów minęła. Co jakiś czas oprócz terapii grupowej, która odbywała się kilka razy w tygodniu dzieci miały także indywidualne konsultacje psychologa, który oceniał ich postępy i aktualny stan psychiczny. Już przy następnej wizycie ocenił on ich postępy na bardzo dużo. To dzięki temu, że tak szybko dostałam pomoc w tym ośrodku i nie musiałam długo czekać.