Na koła stworzone z poliuretanu można natrafić niemal na każdym kroku. Zazwyczaj najwięcej styczności z nimi mają osoby zajmujące się handlem nimi oraz magazynierzy. Ci drudzy na co dzień korzystają z nich, gdy chcą przenieść coś z miejsca na miejsce, ale sprzedać klientom kółka możliwe do zamontowania w innym wózku. Ich popularność jest tak duża, bo są to bardzo wydajne, a zarazem solidne przedmioty.

Elastyczne i wytrzymałe kółka poliuretanowe

elastyczne koła z poliuretanuKoła poliamidowo-poliurtanowe nie wyróżniają się wieloma aspektami i jedynie ich charakterystyczny kolor może wskazywać na tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Z zewnątrz są czerwone, a wewnątrz mają kolor biały i zewnętrzną warstwę można pomalować według uznania klienta. Bieżnik przecinający koło na pół jest zamontowany na stałe i nie można go odczepić, bo to dzięki niemu koło nie wydaje hałasu i nie niszczy podłoża, po którym się toczy. Elastyczne koła z poliuretanu sprawdzą się na niemal każdym podłożu, szczególnie na tym, które znajduje się na halach i magazynach. Można używać kół, gdy chce się w sposób szybki i płynny przemieścić wózek wraz z jego zawartością. Kolejnym plusem kół jest ich wytrzymałość na skrajne warunki pogodowe, gdyż dobrze sobie radzą zarówno tam, gdzie jest mróz, jak i gdzie bardzo wysoka temperatura. Jednak, jak się okazuje, nie tylko magazynierzy korzystają z kół poliuretanowych każdego dnia. W sklepach, a szczególne w supermarketach, można dostrzec dobrze większości znane wózki na zakupy oraz koszyki, które znacznie ułatwiają robienie zakupów. One również jeżdżą za pomocą kółek i niekiedy są one zrobione także z wytrzymałego i odpornego na wielogodzinne tarcie poliuretanu. W tego typu obiektach należy postawić na produkty ułatwiające zakupy klientom, które nie zepsują się po tygodniu czy miesięcy użytkowania, a będzie można z nich korzystać także po kilku latach. Ich elastyczność jest również bardzo pomocna, gdy w grę wchodzi wielokrotne zawracanie i skręcanie wózkiem. By klient mógł dokonać zakupów w możliwie jak najszybszym czasie, jego wózek musi mu w tym ułatwiać, co oznacza, że kółka z poliuretanu sprawdzą się w nim najlepiej.

Koła z poliuretanu doceniono już przez wielu przedsiębiorców i nic dziwnego, że nie trafiają one na śmietnik, gdy zniszczeją, ale są odrestaurowywane i można z nich korzystać nadal. Poliuretan, który jest jednym z największych okryć nowoczesnej techniki, na stałe zagościł na halach produkcyjnych i magazynach w różnej postaci, a kółka wykonane z niego są tego najlepszym przykładem.