Przedsiębiorstwa przemysłowe, produkcyjne oraz handlowe, wyposażane są ostatnimi czasy w coraz większe ilości specjalnych podkładów gumowych, które mają różnorodne zastosowanie, w zależności od przeznaczenia miejsca, w którym działania przemysłowe się odbywają. W halach przemysłowych, gdzie umiejscowione są specjalne maszyny produkcyjne oraz przemysłowe, znajdują swoje zastosowanie gumowe podkłady, które zapobiegają uszkodzeniom powierzchni podłogowej w tego rodzaju halach.

Przemysłowa guma kauczukowa SBR

guma SBR bez przekładekZakłady przemysłowe oraz produkcyjne, szczególnie wyposażone w stojące maszyny generujące wysokie temperatury, oraz mogące uszkodzić przez to powierzchnię podłogową, zaopatrywane zostają w specjalne, gumowe podkłady pod maszyny, które skutecznie chronią powierzchnię podłogową przed uszkodzeniami wszelkiego rodzaju. Dzięki takiego rodzaju innowacyjnym rozwiązaniom, podłoga pozostaje w stanie nienaruszonym, oraz w pełni estetycznym przez bardzo długi czas, nawet do kilkunastu lat od momentu jej montażu. Niezależnie od rodzaju podłogi, należy ją odpowiednio zabezpieczyć, szczególnie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, czy też przemysłowych, gdzie podłogi są najbardziej narażone na uszkodzenia. W takiego rodzaju miejscach, swoje zastosowanie znajdzie kauczukowa guma SBR bez przekładek, która świetnie sprawdzi się jako podkład pod maszynę oraz linię produkcyjną. Dzięki takiego rodzaju specjalnym matom gumowym, w pełni odpornym na czynniki niesprzyjające, nie tylko uchronimy podłoże przed uszkodzeniami, lecz także zapobiegniemy kontaktom podłogi z różnego rodzaju cieczami, gdzie w przedsiębiorstwach przemysłowych, jest to absolutnie niedopuszczalne. Maszyny wykorzystywane w tego rodzaju zakładach, praktycznie z częstotliwością codzienną, generują bardzo wysokie temperatury, które oddziałują niesprzyjająco dla powierzchni podłogowej, niemniej jednak swoje zastosowanie znajduje w tym przypadku podkład gumowy SBR, który skutecznie chroni podłoże przed uszkodzeniami.

Guma SBR skutecznie izoluje każdą temperaturę, negatywnie wpływającą na stan podłoża. Guma jest w pełni odporna na nadmierne lub zbyt ujemne temperatury, jak również na kontakt z cieczami, lecz jej głównym atutem jest nierozerwalność oraz ponadprzeciętna wytrzymałość, dlatego też najczęściej stosowane są tego rodzaju materiały w przedsiębiorstwach przemysłowych. Znajdą one także swoje zastosowanie w prywatnych gospodarstwach domowych, między innymi w pomieszczeniach gospodarczych, oraz garażach, gdzie pełnią także rolę ochronną.