W związku z panującą modą handmade coraz więcej produktów jest wytwarzanych ręcznie w małych lub większych manufakturach, które bardzo duży nacisk kładą na jakość. Trend ten znalazł swoje przełożenie także w branży kosmetycznej, gdzie coraz popularniejsze stają się produkty ręcznie robione wytwarzane z naturalnych składników. 

Moda na mydła handmade w kostkach

mydło ręcznie robione w kostceNajważniejszą ich zaletą jest skład w którym nie znajdują się żadne chemiczne składniki ani substancje. Idealnym przykładem jest mydło ręcznie robione w kostce, które kupuje się na wagę. Jest to produkt wytwarzany w warunkach rzemieślniczych przez specjalistów, którzy tworzą swoje receptury z zamiłowania i pasji. Nie dodają do tego ani grama chemii. Korzystanie z mydeł ręcznie robionych jest idealną alternatywą dla mydeł kupowanych w sklepach. Ja osobiście uważam, że te ręczne są bardziej wydajne a przede wszystkim, co najważniejsze, mają korzystny wpływ na skórę. Korzystam z nich nie tylko myjąc ciało podczas prysznicu. Używam ich także do mycia skóry twarzy i rąk. Jest ono delikatne i w zależności od zawartych w sobie składników posiada wartości i właściwości odżywcze. Mydła w kostce nie zawierają żadnych parabenów ani olei mineralnych, które wysuszają skórę. Natomiast można w nich znaleźć naturalne olejki roślinne, glicerynę czy ziołowe dodatki, które pozytywnie wpływają na skórę, łagodząc podrażnienia oraz nawilżając. Kiedyś wydawało mi się, że rynek mydeł naturalnych, które są ręcznie robione jest skromny. Niemniej jednak moje myślenie było całkowicie błędne, ponieważ jest wprost przeciwnie. Wystarczy zapoznać się z ofertą dostępną na stronach internetowych wielu rzemieślników, aby zobaczyć jaka jest rzeczywistość. W związku z tym, że popyt na te mydła rośnie, coraz więcej firm decyduje się na proces ręcznego wytwarzania, co jest doceniane przez konsumentów. Mydło ręcznie robione jest sprzedawane w kostkach. W sklepie stacjonarnym możemy być świadkiem odcinania przez sprzedawcę kawałka mydła, ponieważ może ono być sprzedawane nie na sztuki, lecz na ilość gram. Poza tym wizyta w sklepie może okazać się niesamowitą przygodą oraz doznaniem dla zmysłów.

Bogactwo barw i zapachów może być szokujące dla kogoś, kto myślał, że mydła wytwarzane metodą handmade są szare i mało atrakcyjne w zapachu i wyglądzie. Warto przejść się do sklepu chociażby z tego powodu, aby uzmysłowić sobie wartość tych produktów, bo są one nie tylko idealną alternatywą dla zwykłych mydeł, ale przede wszystkim są bezkonkurencyjne.