Olej konopny jest najbardziej popularnym produktem pozyskiwanym z konopi. Oprócz kannabidiolu (CBD) zawiera także witaminy, minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe z grupy omega, fitokannabinoidy, flawonoidy oraz terpeny.

Sklepy online z olejami CBD

prozdrowotny olej konopny w sklepieNajczęściej, olejki z CBD, znajdziemy w postaci czarnej, bardzo gęstej zawiesiny, o bardzo mocnym i wyraźnym gorzkim smaku oraz konopnym aromacie. Opakowania wyposażone są w specjalne dozowniki; część producentów stosuje zakraplacze, a inni podajniki aerozolu. Gdy chodzi o pojemność, olejki, sprzedawane są w buteleczkach 10-mililitrowych, 25-mililitrowych i 50-mililitrowych – oczywiście im większą objętość nabędziemy, tym więcej zaoszczędzimy. Ceny olejów konopnych są mocno zróżnicowane więc nie dziwmy się, że znajdziemy oleje za kilkadziesiąt, kilkaset, a nawet kilka tysięcy złotych, wszak wszystko uzależnione jest od tego, ile procent kannabidiolu zawierają i tego, kto jest ich producentem. Prozdrowotny olej konopny w sklepie online jest zazwyczaj tańszy niż w sklepie stacjonarnym. Różnice w cenie sięgają średnio kilkunastu procent, co zazwyczaj przekłada się na kilkadziesiąt złotych oszczędności. Pamiętać należy, że oleje powinny być przechowywane w miejscach wolnych od promieniowania UV i nadmiaru światła, suchych i gdzie panuje temperatura nieco niższa od pokojowej. Gdy tego typu porady zostaną zlekceważone, należy liczyć się z tym, że produkt, w bardzo szybkim czasie, ulegnie degradacji i stanie się tym samym bezwartościowy. Generalnie rzecz biorąc, produkty z kannabidiolem są bardzo wrażliwe i właściwe ich przechowywanie jest kluczowe, jeśli zależy nam na efektywnym stosowaniu. Wspomnieć trzeba iż oleje konopne to produkty w stu procentach ekologiczne, albowiem pozyskuje się je z konopi, przy których uprawie nie wykorzystuje się pestycydów, herbicydów, GMO oraz sztucznych nawozów. Ma to kluczowe znaczenie jeśli dany producent chce się pochwalić, że jego wyrób cechuje się najwyższą jakością i bezpieczeństwem stosowania. Warto także zauważyć, że oleje są bardzo ekonomiczne w przyjmowaniu, albowiem dzienna dawka to nie więcej niż 5-6 kropli, czyli objętość równa 1/4 łyżeczki od herbaty. Wystarcza tak mała ilość produktu, ponieważ jest on mocno skoncentrowany.

Warto zdecydować się na zakup oleju konopnego nie tylko wówczas, gdy coś nam dolega, ale też wtedy, gdy zależy nam na profilaktyce. Udowodniono bowiem, że kannabidiol przeciwdziała wielu chorobom, w tym niektórym nowotworom, nadciśnieniu, zawałom, udarom oraz cukrzycy.