Urządzenia lokalizacyjne GPZ to z pewnością innowacyjna technologia, która cieszy się niezwykłą popularnością wśród firm, chcących zachować kontrolę nad flotą swoich pojazdów. Urządzenie to jest także idealne dla osób, które chcą skutecznie zabezpieczyć się przed kradzieżą, ponieważ w przypadku takiej sytuacji może szybko sprawdzić, gdzie znajduje się nasz samochód. Niestety, coraz częściej dochodzi do sytuacji, gdy lokalizator wykorzystywany jest w nielegalny sposób.

Jak skutecznie namierzyć lokalizator GPS?

Wykrywanie urządzeń gpsLokalizatory GPS są chętnie używane przez nieuczciwą konkurencję lub osoby, które są zainteresowane śledzeniem konkretnych pojazdów lub ludzi bez ich zgody. GPS można umiejscowić dosłownie wszędzie, lecz najpopularniejsze są oczywiście samochody, w których trudno je znaleźć i można zapewnić im odpowiednie zasilanie potrzebne do długotrwałego działania. Zatem wykrywanie urządzeń gps może być potrzebną dla nas usługą. Warto wiedzieć, że na rynku istnieją dwa typy lokalizatorów. Pierwszy z nich informuje śledzącego o przebiegu pracy pojazdu i jego aktualnym położeniu w czasie rzeczywistym, z kolei drugi zapisuje te informacje na swojej wbudowanej pamięci. Urządzenia raportujące na żywo nie muszą być odłączane i podpinane do komputera, więc są wygodniejszymi rozwiązaniami, ale korzystają z kart SIM potrzebnych do przesyłania danych. Ciekawostką jest fakt, iż wykrywanie GPS jest troszkę łatwiejsze w przypadku lokalizatorów raportujących na żywo. Jak wiadomo, urządzenia GPS są niewielkie, jednak liczba miejsc, w których mogą się znajdować jest ograniczona. Najczęściej są one podłączane do zasilania samochodowego lub posiadają własne akumulatory. Tak więc zagłębia podwozia, zbiorniki paliwa, stalowe elementy przedniego pasa pojazdu, komora silnika, skrzynka bezpieczników, różnego rodzaju schowki, apteczka, komora koła zapasowego, akumulator, to idealne miejsce na schowanie urządzeń szpiegowskich. Jednym z urządzeń przydającym się w wykrywaniu lokalizatorów jest wykrywacz podsłuchów. Konieczne jest jednak stosowanie bardzo czułych urządzeń, które są w stanie wyłapać krótkie pakiety danych. Wykrywanie GPS przy pomocy wykrywacza podsłuchów polega na użytkowaniu takiego urządzenia zgodnie z zakresem częstotliwości charakterystycznych dla lokalizatorów. Przy pomocy takiego sprzętu uda się wykryć lokalizatory raportujące na żywo, jednak w sytuacji, gdy sprzęt zapisuje dane na własnej pamięci, wykrywacze podsłuchów są bezużyteczne.

Należy wspomnieć, że dzisiejszy rynek oferuje nam wiele firm detektywistycznych, które świadczą profesjonalne usługi wykrywania urządzeń GPS. Usługodawcy posiadają nowoczesne urządzenia, za pomocą których wykrywają miejsca, gdzie takie sprzęty mogą się znajdować. Zatem warto skorzystać z ich usług. Dodatkowo dokonują oględzin miejsca, w których takie akcesoria szpiegowskie mogą się znajdować, korzystając przy tym z innowacyjnych technologii.