Jeśli nasz budynek nie jest ocieplony to niestety trzeba liczyć się z tym, że ogrzewanie może nie być w pełni wydajne. Sporo pieniędzy będziemy też niestety tracić na wydatkach związanych z utrzymaniem domu. W związku z tym warto zainwestować w porządną izolację termiczną, która będzie w stanie efektywnie zatrzymywać ciepło. Takie izolacje tworzy się obecnie na wiele różnych sposobów i tworzy się je z różnych materiałów, których skuteczność w zatrzymywaniu ciepła może być zaskakująca. 

Polecane firmy ocieplające pianką 

ocieplenie pianką pur w rzeszowiePiana poliuretanowa jest jednym z materiałów, które do ocieplania budynków stosuje się w zasadzie od niedawna. Początkowo materiał ten był wykorzystywany głównie jako wypełniacz przy najróżniejszych produktach. Natomiast od jakiegoś czasu zaczęto dostrzegać potencjał w tym materiale. Branża budowlana coraz częściej korzysta z pianki poliuretanowej w celu tworzenia termoizolacji w budynkach. Zaznaczyć należy, że pianka poliuretanowa wyróżnia się wysokim współczynnikiem adhezji. Oznacza to, że może ona bardzo łatwo przylegać do najróżniejszych powierzchni. Bez problemu przy użyciu pianki ocieplić możemy domy murowane oraz domy z drewna. Ostatnimi czasy pianka PUR wykorzystywana jest też do ocieplania domków szkieletowych oraz domów kanadyjskich. Natomiast firmy zajmujące się budowaniem domów z prefabrykatów często stosują piankę poliuretanową już na etapie tworzenia poszczególnych elementów składowych budynku. W wielu miastach Polski można natknąć się już na firmy świadczące usługi z zakresu tworzenia termoizolacji pianką PUR. Przykładowo jeśli chodzi o takie ocieplenie pianką PUR w Rzeszowie można bardzo łatwo znaleźć sprawdzone firmy, które dla nas nasze domy pianką ocieplą. Początkowo bywało tak, że pianka poliuretanowa stosowana była głównie do ocieplania poddaszy. Wynikało to z właściwości pianki, która nie była w stanie przylegać do ścian. Natomiast obecnie zastosowanie pianki jest o wiele szersze. 

Bardzo dużym uznaniem darzona jest obecnie pianka mająca strukturę otwartokomórkową. Oznacza to, że pianka ta jest w stanie przepuszczać parę wodną. W związku z tym znacznie zmniejszy się ryzyko występowania mostków termicznych przy ścianach. Przez nie często tworzy się wilgoć w pomieszczeniach. Jest to więc kolejny atut stojący po stronie pianki PUR. Wiele firm budowlanych oferuje swoim klientom ocieplanie poszczególnych elementów budynków już na etapie ich tworzenia. Dom tak ocieplony może być o wiele tańszy w utrzymaniu niż domy, które ocieplono styropianem. 

Kategorie: Dom i remont