Dostałam tydzień temu pracę, jako pokojówka w jednym z najlepszych hoteli w moim mieście. Cieszyłam się bardzo z tego powodu, ponieważ od dłuższego czasu zmagałam się z bezrobociem. Musiałam jednak się do mojej pracy solidnie przyłożyć, aby szefostwo zobaczyło, że się staram i całkowicie zasługuję na tę pracę. Musiałam zdobyć wiedzę odnoście mojego zawodu. Przede wszystkim musiałam się dokształcić w zakresie prania oraz dbania o pościel hotelową.

Czytając o praniu prześcieradeł hotelowych

prześcieradła hoteloweW związku z tym, że chciałam jak najlepiej wykonywać moje obowiązki, pragnęłam się dokształcić w tym zakresie. Niestety, w hotelu nie dowiedziałam się niczego na temat dbania o pokoje hotelowe oraz prania pościeli. Oczywiście umiałam prać prześcieradła i powłoczki, ponieważ sama robiłam to w domu, jednakże te prześcieradła hotelowe są tak specyficznym materiałem, że musiałam o tym co nieco więcej poczytać. Gdy czytałam o praniu i dbaniu pościeli hotelowej, a w szczególności o prześcieradła, dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Przede wszystkim tego, że trzeba stosować się wszelkich zasad sanitarnych i te prześcieradła dokładnie prać. Mało tego, trzeba je przede wszystkim gotować, ażeby pozabijać wszelkiego rodzaju bakterie i wirusy pochodzące od poprzednich gości. Nie mogą mieć na sobie ani trochę zanieczyszczenia, ani najmniejszej plamki. Goście są różni i pozostawiają na prześcieradłach hotelowych różne rzeczy. Aby dbać o swoje zdrowie muszę je zbierać w rękawiczkach. Należy wspomnieć o tym, że prześcieradła pierzemy w dobrym proszku, który skutecznie pozbędzie się wszelkich zanieczyszczeń. Następnie je suszymy w odpowiednio przeznaczonym do tego miejscu, jakim jest suszarnia. Po tym wszystkim bierzemy się za prasowanie pościeli. Prześcieradła hotelowe nie mogą mieć na sobie ani jednego zagięcia. Kładąc je na łóżku hotelowym muszą być całkowicie gładkie, aby wyglądały profesjonalnie zgodnie ze standardami. Muszą być całkowicie wyschnięte i pachnieć świeżością. Tylko wtedy żaden klient nie przyczepi się do jakości prześcieradła w hotelu.

Wiedza zdobyta w internecie na temat prania i dbania o prześcieradła hotelowe sprawia, że nabieram coraz to lepszych umiejętności. Powoli dochodzę do wprawy i coraz lepiej mi idzie sprzątanie pokoi oraz pranie. Robię to coraz szybciej, co podoba się właścicielom hotelu, w którym pracuję. Również klienci są zadowoleni ze świeżutkich pościeli i prześcieradeł hotelowych. Cieszę się, że mam okazję tam pracować nawet, jeśli muszę zmieniać prześcieradła.