Rynek filtrów do wody jest obecnie bardzo rozbudowany, co pozwala na dobranie takich modeli, które w pełni spełnią oczekiwania. Najpopularniejsze są filtry mechaniczne, które zatrzymują cząsteczki stałe, w tym piasek i żwir, a także zawiesiny, związki koloidalne i rdzę. Dodatkowo chronią one przed zanieczyszczeniami kolejne urządzenia. Oprócz filtrów mechanicznych, możemy także zakupić inne rodzaje filtrów. Które z nich są godne uwagi w konkretnych przypadkach? Gdzie warto zdecydować się na zakup dobrych jakościowo filtrów?

Stosujemy dobre jakościowo filtry do wody

zaufany sklep z filtrami do wodyDostępne są także filtry węglowe, które pochłaniają zarówno chlor, jak i jego pochodne, a także związki organiczne. Dodatkowo powodują polepszenie smaku, zapachu, a także barwy wody, a ich wypełnienie stanowi węgiel aktywny. Następnym rodzajem są filtry odżelaziające czy odmanganiające, które usuwają związki żelaza i manganu, a także częściowo siarkowodór czy związki azotu. Czwartym rodzajem są filtry zmiękczające, które powodują oczyszczenie wody ze związków wapnia oraz magnezu i nadają jej twardość. Filtry z wkładami ceramicznymi albo ze specjalnych żywic mają działanie bakteriobójcze. Możemy także kupić filtry wykorzystujące zjawisko odwróconej osmozy, które powodują usuwanie z wody zawartych w niej minerałów, jonów soli czy metali ciężkich. Warto postawić na zaufany sklep z filtrami do wody. Oprócz tradycyjnych modeli filtrów, znajdziemy w nich także kolumny filtracyjne. Są to urządzenia wolnostojące, które sprawdzają się w przypadku domów jednorodzinnych, a ich wydajność wynosi od jednego do trzech metrów sześciennych na godzinę. Kolumna ciśnieniowa może być wykonana z polietylenu wzmacnianego włóknem szklanym oraz żywicą epoksydową, bądź ze stali nierdzewnej. Jest ona wypełniona złożami filtracyjnymi, które są dopasowane do rodzaju zanieczyszczeń, jakie powinny być usuwane z wody. Złoże filtracyjne działa w skuteczny sposób do czasu, aż się nasyci i na tym etapie powinno zostać zregenerowane.

Oferowane filtry do wody mogą również różnić się pod względem wkładów. Filtry narurowe składają się obudowy i umieszczonych w nich wkładów. Im większą mają obudowę, tym większa jest ich wydajność, jednak na filtr również potrzeba więcej miejsca. Natomiast wkłady filtracyjne mogą być wykonane z różnorodnych materiałów i usuwać zróżnicowane zanieczyszczenia. Im bardziej gęste jest wypełnienie, tym większą ilość zanieczyszczeń będzie w stanie zatrzymać oraz zapewni lepszy efekt filtracyjny, jednak konieczna jest częsta jego wymiana na nowe.