Niedługo przyjdzie ten wymarzony dzień. Ty i Twoja druga połowa zaręczyliście się, wybraliście termin ceremonii ślubnej i teraz musicie wszystko zaplanować. Czeka Was wiele decyzji, od których będzie zależało powodzenie tego wielkiego dnia. Do organizowanych najwcześniej rzeczy należą przede wszystkim sala, a zaraz po niej fotograf, ewentualnie także kamerzysta i orkiestra lub DJ. Wybór fotografa nie należy do najłatwiejszych, bo nie każdy może spełnić Wasze oczekiwania.

Czym kierować się przy wyborze fotografa ślubnego?

fotograf na weseleWybierając fotografa ślubnego warto spędzić wiele czasu. Jeżeli chcemy mieć dostęp do najlepszych to musimy go wybrać zazwyczaj minimum rok przed weselem, a nawet wcześniej, ponieważ ci najlepsi mają podpisane umowy na rok naprzód. Szukać najlepiej przez internet, bo dzięki niemu łatwo można dotrzeć do stron fotografów, gdzie zamieszczają swoje portfolio, a więc możemy zobaczyć jak naprawdę im to wychodzi. Jeśli tylko pasuje Wam ich praca, to znaczy, że warto ich wziąć pod uwagę przy wyborze. Należy zebrać około pięciu i wspólnie zadecydować kogo wybieracie. Problem pojawia się w tym momencie, bo okazuje się, że gdy do nich dzwonicie, aby się spotkać, oni mówią, że ten termin mają zajęty. W wielu przypadkach tak będzie, dlatego wybór polega na znalezieniu jak najlepszego fotografa, w jak najlepszej cenie, który będzie miał wolny termin. Wbrew pozorom nie jest to łatwe, ale nie poddawajcie się. Warto też pomyśleć o uzupełnieniu zdjęć kamerzystą i warto spytać fotografa czy nie poleca jakiegoś kamerzysty, możemy wtedy zaoszczędzić. To jeden z najważniejszych dni w Waszym życiu, dlatego warto przyłożyć się w podejmowaniu decyzji i wybrać takiego fotografa, który naprawdę spełni Wasze oczekiwania, zarówno na ślubie, weselu jak i później w plenerze. Najlepszy fotograf na wesele to taki, który słucha waszych uwag, spostrzeżeń i próśb, ale potrafi prowadzić, czyli powiedzieć, jak ułożyć rękę, kiedy się uśmiechnąć, gdzie spojrzeć i ma własną wizję, jeśli my nie do końca wiemy, czego chcemy.

Wybór fotografa to bardzo ważna sprawa, ale w czasach internetu jest to łatwiejsze do ogarnięcia. Są nawet specjalne strony porównujące różnych fotografów, kamerzystów, samochody do ślubu i inne związane z weselem usługi, dzięki czemu możemy łatwiej znaleźć odpowiadającego nam najbardziej. Często także podane są od razu ceny, dzięki czemu wyeliminujemy zbyt wysokie oferty. Warto również pytać znajomych, bo często mają oni jakieś spostrzeżenia i mogą polecić nam lub odradzić swojego fotografa ze ślubu.