Wiele starszych domów budowano w technologii, która nie uwzględniała solidnego docieplenia. W domach stawianych kilkanaście lat temu zimą odczuwa się ingerencję zimnego powietrza z zewnątrz. Dlatego taki dom warto docieplić przed kolejną zimą. Dzięki temu można wiele zyskać, a przede wszystkim wiele zaoszczędzić. Na pewno zaoszczędzimy ciepło, które nie będzie uciekać przez zbyt cienkie ściany. Ogrzanie niedocieplonego domu jest o wiele trudniejsze i bardziej kosztowne, aniżeli ogrzewanie domu z położoną odpowiednią izolacją.

Docieplenie domu zleca się firmie budowlanej

docieplenia - LublinWiadomo, że samemu domu się nie dociepli, chociaż oczywiście można próbować. Lepiej jednak wynająć w tym celu firmę budowlaną, która dysponuje specjalistycznym sprzętem. Takim niezbędnym sprzętem jest chociażby rusztowanie, bez którego prace przy elewacji są praktycznie nie możliwe. Jeśli zaś chodzi o same docieplenia – Lublin jest miastem, w którym naprawdę wiele firm budowlanych oferuje takie usługi. Można poprosić najpierw o konkretną ekspertyzę i przygotowanie odpowiedniego kosztorysu prac. Bo docieplić dom można na różne sposoby. Najprościej jest oczywiście położyć styropian na zewnętrznej elewacji domu. Wiąże się to zarówno z kosztami położenia styropianu jak i kosztami położenia nowej elewacji. Jest to jednak łatwiejsze, aniżeli ocieplanie domu od wewnątrz. Tutaj wiadomo, że wiąże się to z kapitalnym remontem, więc można to zrobić ale właśnie najlepiej przy okazji całkowitego remontu wnętrz. Jest jeszcze coś takiego jak docieplenie pianką poliuretanową, ale taka pianka nadaje się na docieplenie strychu czy poddaszy. Można ją położyć na zewnątrz budynku, ale nie zmienia to faktu, że potem trzeba każdy rodzaj docieplenia przykryć nową elewacją. Jeśli mieszka się w domu nieocieplonym to najlepiej jest zlecić takie prace firmie budowlanej. Specjaliści od dociepleń będą wiedzieć jakie rozwiązanie zastosować. Technologie w budownictwie cały czas idą do przodu. Być może okaże się, że jest jakiś bezinwazyjny sposób na docieplenie budynku. Na pewno jednak prace takie wiążą się z koniecznością zamontowania przy domu rusztowań.

Dom, który jest nie ocieplony, będzie niestety tracił bardzo wiele ciepła. To się przekłada na realne straty finansowe. Trzeba zużyć więcej paliwa do pieca centralnego, żeby ogrzać taki dom bez docieplenia. Jeśli ściany absorbują zimno z zewnątrz to i wewnątrz domu siłą rzeczy będzie chłodniej. Zrobienie docieplenia sprawi, że w domu będzie o wiele cieplej, a do pieca potrzebne będzie o wiele mniej węgla czy gazu. Ocieplaniem zajmują się firmy budowlane i to im warto zlecić tego rodzaju prace.