Możliwość zastosowania systemów automatycznych w projektach bram po raz pierwszy stała się znana już w latach 90-tych. W tamtych czasach kupowanie automatyki do bram uważano za prawdziwy luksus. Dziś jest używana wszędzie i pozwala znacznie rozszerzyć funkcjonalność konstrukcji przesuwnych, segmentowych i wahadłowych. Znacznie ułatwiają życie codzienne i wjazd na posesję w ciężkich warunkach atmosferycznych.

Co to jest automatyka bramowa?

sprawdzona automatyka do bram z bielska białejAutomatyka bramowa to zbiór mechanizmów, różnych elementów i detali, które minimalizują udział człowieka w otwieraniu i zamykaniu skrzydeł bramy. Standardowy zestaw zawiera z reguły napęd bramy lub przycisk i blokadę. To rozwiązanie inżynierskie ma wiele zalet. Po pierwsze, zapewnia niezawodną ochronę przed włamaniem bramy, ponieważ drzwi można otworzyć tylko poprzez naciśnięcie przycisku na panelu zdalnego sterowania. W ten sposób można zapobiec nieautoryzowanemu wejściu do zamkniętego obszaru lub kradzieży pojazdów. Po drugie, sprawdzona automatyka do bram z Bielska Białej to wygodne nowoczesne rozwiązanie zarówno dla obiektów domowych, jak i przemysłowych. Oszczędza czas i wysiłek przy ręcznym otwieraniu lub zamykaniu nieporęcznych i ciężkich skrzydeł. Jest to szczególnie wygodne przy złej pogodzie, kiedy w ogóle nie chce się wysiadać z samochodu, a także, jeśli to konieczne, często korzystać z bramy. Automatyczne sterowanie oznacza również bezpieczeństwo i minimalizuje prawdopodobieństwo zranienia przez poruszającą się bramę. Takie konstrukcje przesuwne są powszechne zarówno w sferze domowej, jak i w sektorze przemysłowym. Napęd do tego typu bramy dobierany jest przede wszystkim w zależności od ciężaru przesuwanych przez nią skrzydeł. Ponadto decydujące znaczenie mają inne możliwe obciążenia, którym mogą podlegać koła zębate i silnik, a także wpływ warunków atmosferycznych. Napęd do bram o ciężarze skrzydła od trzystu do sześciuset kilogramów przeznaczony jest do gospodarstw domowych, domków letniskowych, gdzie szerokość otwarcia mieści się w zakresie do pięciu metrów. Nadaje się do obsługi lekkich bram.

Do drzwi metalowych, drewnianych lub kutych stosuje się automatykę bramową, której cena i funkcjonalność są przeznaczone do kontroli konstrukcji obciążonych. Najcięższe konstrukcje w sektorze przemysłowym i na stanowiskach produkcyjnych są sterowane przez automatyczny napęd do bram, zaprojektowany na maksymalny ciężar do dwóch ton. Napęd elektryczny do bram skrzydłowych pozwala na automatyczne sterowanie skrzydłami otwieranymi na zewnątrz lub do wewnątrz. 

Kategorie: Dom / Ogród