Otwierając nowy sklep lub punkt usługowy od razu warto pomyśleć o terminalu do przyjmowania płatności bezgotówkowych. Zdecydowana większość ludzi płaci dzisiaj kartą, telefonem czy nawet zegarkiem. Prowadząc własną firmę opartą o ofertę dla klientów indywidualnych musimy zainwestować w terminal płatniczy. Chociaż zainwestować to akurat za duże słowo, bo większość operatorów umożliwia dzisiaj wzięcie terminala bez konieczności płacenia abonamentu. Wystarczy jedynie wybrać najtańszą ofertę pod względem prowizji od transakcji.

Nowoczesne terminale działają całkowicie mobilnie

terminal bez abonamentuSzukając oferty na terminal płatniczy przyjrzyjmy się dokładnie rodzajowi oferowanego urządzenia. Można mieć terminal stacjonarny lub mobilny i to właśnie te drugie są o wiele bardziej praktyczne. Możemy się z nimi przemieszczać, bo działają na własnym internecie a bateria wytrzymuje nawet kilkanaście godzin. To bardzo ważne dla firm, które będą oferować usługi mobilne świadczone poza siedzibą swojej firmy. Pamiętajmy, że działa też rządowy program wsparcia dla płatności bezgotówkowych i operatorzy są poniekąd zobowiązani do tego, żeby oferować każdej firmie terminal bez abonamentu co najmniej na okres dwunastu miesięcy. Większość operatorów zdecydowało się jednak zaoferować terminal za darmo na zawsze, ale dotyczy się to jedynie opłaty abonamentowej. Po okresie dwunastu miesięcy płacimy jedynie prowizję od rozliczonych transakcji bezgotówkowych. Bez względu na wysokość takiej prowizji z takiej oferty i tak warto skorzystać. Umożliwiając swoim klientom dokonywanie płatności bezgotówkowych zyskujemy szansę na większą sprzedaż i większe zyski. Jeśli przyjdzie do nas klient, który chce zapłacić kartą to wyda znacznie więcej niż klient, który będzie mógł zapłacić jedynie gotówką. Bo przecież większość nie nosi przy sobie dużej gotówki, a jedynie tyle ile planuje wydać. Posiadanie w swoim sklepie lub punkcie handlowym terminala płatniczego jest dzisiaj realnie koniecznością. Nie da się bez tego prowadzić nowoczesnego biznesu.

Płatności bezgotówkowe stały się tak popularne, że dzisiaj nawet w małym warzywniaku zapłacimy kartą. Przedsiębiorcy zrozumieli, że posiadanie terminala to bezwzględny wymóg dzisiejszych czasów. Każdy, kto zakłada swoją firmę powinien od razu wyposażyć ją w mobilny terminal w ofercie bez abonamentu. Za samo urządzenie nic nie płacimy, a jedyną opłatę ponosimy wówczas, kiedy przyjmujemy płatności bezgotówkowe. Czyli płacimy tylko wówczas kiedy na urządzeniu zarabiamy a to bardzo uczciwe rozwiązanie.