W dzisiejszych czasach okna plastikowe są najbardziej popularnymi oknami, które najczęściej się zakupowane, ponieważ charakteryzują się łatwością pielęgnacji, a także najniższą cenę na rynku. Są one również dostępne w wielu różnych rozmiarach oraz kształtach, a także kolorach, dzięki czemu możemy dopasować je do każdej stylizacji domu. Warto wybrać okna plastikowe, ponieważ mają wiele zalet takich jak trwałość oraz łatwość konserwacji, a także atrakcyjne formaty skrzydeł.

O czym pamiętać przy zakupie okien PCV?

okna pcv katowicePrzede wszystkim na początku powinniśmy sprawdzić ile komór mają okna PCV Katowice to miasto, w którym projektuje się okna przystosowane do domów jednorodzinnych, a także do biurowców. Sama liczba komór w oknie ma wpływ na izolacyjność cieplną oraz także ogranicza występowanie pary wodnej na szybach wewnątrz mieszkania. Producenci uważają, że im okno ma więcej komór, to tym lepsze ma warunki izolacyjne. Kiedyś bardzo popularne były okna trójkomorowe, ale w dzisiejszych czasach są już rzadkością, ponieważ zastępowane są oknami pięciokomorowymi, a nawet ośmiokomorowi. Musimy również postawić na to, aby okna zostały zamontowane przez fachowców, którzy doskonale znają się na ciepłym montażu. Okna PCV mają duży współczynnik rozszerzalności cieplnej i gdyby zostały niewłaściwie zamontowane, to mogłoby doprowadzić do odkształcenia się profili. Wtedy mielibyśmy problemy z otwieraniem i zamykaniem okna. Kiedy chcemy zobaczyć czy okno jest cieplne, to najważniejszą informacją, którą powinniśmy sprawdzić jest współczynnik przenikania ciepła U. Kolejną sprawą jest kolor oraz kształt okien PCV. Najczęściej i najwięcej okien zostało wyprodukowanych w kolorze białym, ale w dzisiejszych czasach mamy dostępną bardzo szeroką gamę kolorów oraz różnego rodzaju zdobień i na okna plastikowe. Same ramy okienne mogą być już oklejone albo też malowane lub można na nich wykorzystać specjalne nakładki aluminiowe, które montowane są najczęściej na specjalne zatrzaski. Dzięki temu, że okna mogą mieć inny kolor od zewnątrz i od wewnątrz to mogą się idealnie dopasować do aranżacji każdego wnętrza nowoczesnego lub klasycznego.

Nowoczesne okna plastikowe mogą być dodatkowo wyposażone w szereg różnych dodatkowych elementów, które zwiększają ich funkcjonalność. W ten sposób będziemy mogli również łatwiej i szybciej obsługiwać okna a dodatkowe akcesoria zabezpiecza nas przed włamaniami oraz poprawiają ogólny komfort mieszkania. Na okna plastikowe decydują się przede wszystkim osoby prywatne mieszkające w blokach, ale również przedsiębiorcy, a także szkoły lub szpitale.