Oczekujecie potomka? Gratulacje. To z pewnością fantastyczne uczucie. Szczęście i radość związane z byciem w ciąży to jedne z najpiękniejszych uczuć, jakie mogą spotkać w całym życiu. Jest jednak druga strona oczekiwania na dziecko. To obowiązki i przygotowanie wyprawki. Jest naprawdę mnóstwo rzeczy, o których trzeba pamiętać. Kłopot mają zwłaszcza pary, które spodziewają się pierwszego dziecka, ponieważ nie do końca wiedzą jeszcze, z czym to się je.

Pamiętaj o wózku dziecięcym

wózek dziecięcy spacerowy taniPrzygotowanie się na nadejście potomka oznacza między innymi konieczność naszykowania pokoju dla malucha. Meble, przewijak, łóżeczko – to punkty obowiązkowe na liście zakupów. Pamiętajcie, że warto kupić na przykład dość pojemną komodę. Rzeczy do schowania będzie bowiem dość sporo. To nie tylko ubranka, ale także pieluchy, ręczniki, pościel i inne. Trzeba także pamiętać o butelce dla dziecka. Fakt, warto karmić piersią, ale są różne sytuacje, w których jest to niemożliwe, więc lepiej być odpowiednio przygotowanym. Niezwykle istotne są również kosmetyki dla malucha. Pamiętajcie o kremach, płynach do pielęgnacji i tym podobnych. I oczywiście ubranka. Kwestia płci rozstrzygnięta i znana już w ciąży, więc można odpowiednio się przygotować. Zaopatrzcie się w sporą ilość body, w końcu na pewno często będzie trzeba je przebierać. Tak to bowiem bywa z maluchami. Szczotka, grzebień, chusteczki to również produkty, które będą potrzebne. Nie można zapominać o wózku i foteliku do auta. Ten drugi to w zasadzie kwestia przyszłości. Na początek dziecko będzie przewożone w nosidle, które najczęściej jest częścią wózka. Dla malucha najkorzystniej jest zakupić wózek 2 w 1 albo 3 w 1, czyli nosidełko, gondola plus spacerówka. W miarę, jak dziecko rośnie, zmienia pojazd od najmniejszego do największego. Potem można już kupić osobny wózek spacerowy. To produkt, który przydaje się, jak nazwa wskazuje, podczas spacerów, nie tylko koło domu, ale także na przykład na wakacjach. W tym ostatnim przypadku warto pamiętać, że jeśli chodzi o wózek dziecięcy spacerowy tani wcale nie musi znaczyć zły. Ważne, by był wygodny i łatwo się składał, a po złożeniu nie zajmował zbyt dużo miejsca choćby w aucie.

Pamiętajmy, że w przypadku spacerówki dla troszkę starszego maluszka bywa tak, iż wózek nie jest zbyt często używany. Dziecko już chodzi i raczej woli samodzielnie wędrować, odkrywając okolicę, niż oddawać kierunek jazdy w ręce rodziców. Warto poszukać wózka, który będzie się łatwo czyściło, ponieważ brudu niestety się nie uniknie. Podczas zakupu koniecznie „przymierzcie” dzieciaka do wózka. Będziecie mieć pewność, czy to ten, który chcecie mieć.