Od zawsze wiedziałam, że będę dużo podróżować po kraju. Gdy miałam piętnaście lat, zaczęłam prowadzić bloga o swoich przygodach. Nie minęło dużo czasu, gdy stałam się znaną i czytaną podróżniczką, która skupiła się na pięknie rodzimego kraju. W tym artykule chciałabym poruszyć sprawę związaną z apartamentami.

Na co zwracać uwagę podczas wynajęcia apartamentu?

szklarska poręba - apartamenty do wynajęciaZdaje sobie sprawę, że coraz więcej Polaków zaczyna zachwycać się walorami naszego pięknego kraju. Posiadam spore doświadczenie w poszukiwaniu kwater i wiem, na co zwrócić uwagę. Przede wszystkim, nie warto sugerować się ceną. Doskonale pamiętam, jak piękna była Szklarska Poręba – apartamenty do wynajęcia dostępne były w bardzo dużym przedziale cenowym. Postanowiłam, że wykonam mały test: jednej doby spałam w jednym miejscu, następnego dnia sprawdzałam kolejne. To, co zauważałam przede wszystkim, co różnica dodatkowych opcji w zależności od ceny. I tak, korzystając z tanich apartamentów, byłam zdana przede wszystkim na stołowanie się na mieście. Nie było w nich fizycznie możliwości na przygotowanie samodzielnie posiłku. Brakowało garnków, dostępna była niewielka lodówka.  Często nie było także wystarczającego blatu roboczego. Pewnie zadajecie sobie pytanie: po co mi miejsce do gotowania na wakacjach? Otóż, w przypadku wyjazdów rodzinnych, dużo mniej wydacie na jedzenie na mieście, gdy macie możliwość przyrządzenia posiłków w wynajętym apartamencie. Kolejne kryterium, jakie należy mieć na względzie, to wyposażenie łazienki. I w tym przypadku, malownicza Szklarska Poręba – apartamenty do wynajęcia posiada przede wszystkim funkcjonalne. Nie zauważyłam zmiany wyposażenia w stosunku do ceny. W każdym miejsc, gdzie miałam przyjemność nocować, łazienki były wyposażone w ładne prysznice, czyste toalety i schludne umywalki. Wszędzie spotkałam się też z pełnym wyposażeniem w zakresie ręczników, mydeł i szamponów. Bardzo dobrze wspominam śliczne miasto, jakim jest szklarska poręba – apartamenty do wynajęcia są schludne i zadbane. Generalnie polecam zrobienie sobie takiego eksperymentu. Dowiecie się wtedy, że często w zakresie dwudziestu złotych za osobę, warunki mogą różnić się diametralnie. Apartamenty posiadają często drzwi na zamki magnetyczne.

Podróże to pasja wielu Polaków. Serdecznie zachęcam do eksperymentowania z apartamentami. Nie są dużo droższe od standardowych kwater, a przyjemnie spędza się w nich wolny czas. Jest to fenomenalne rozwiązanie w przypadku wyjazdów z dziećmi, bo można przyrządzać smaczne, domowe jedzenie. Wiadomo, że taka opcja jest też tańsza bardziej, niż jedzenie w lokalach gastronomicznych.