Nieustająca moda na naturalne składy kosmetyków sprawia, że producenci coraz częściej sięgają po przeróżne składniki, których działanie ma być prawdziwym hitem. Co i rusz pojawiają się kolejne propozycje, mające wspaniale działać na cerę i stanowić panaceum na dolegliwości skórne. Czy są to tylko czcze obietnice producentów? Absolutnie nie! Siła płynąca z natury jest od dawien dawna znana, trzeba tylko zaczerpnąć inspirację z zielarstwa i pozwolić działać roślinnym żywiołom!

Bakuchiol serum – roślinny retinol

bakuchiol serumCo więc należy do najbardziej popularnych i działających wyciągów z roślin? Przede wszystkim substancja zwana roślinnym retinolem – bakuchiol. Kosmetyki stworzone z niego to obecnie największy hit. Uważa się, że ten wyciąg z nasion Psoralea corylifolia jest odpowiednikiem retinolu, ale jego największą zaletą jest fakt, że – mimo szczególnie dobrego działania przeciwstarzeniowego – nie podrażnia skóry, nie szczypie, nie piecze i nie pali. Tym zdecydowanie odróżnia się od prawdziwego retinolu, który może działać nieco zbyt intensywnie. Bakuchiol serum to najlepsze rozwiązanie dla osób chcących walczyć ze starzeniem skóry, a jednocześnie stosować kosmetyki delikatne, choć skuteczne. Serum zawierające ten pochodzący z natury składnik jest substancją nie tylko usuwającą oznaki starzenia, ale również stymulującą produkcję kolagenu. Kolagen zaś odpowiedzialny jest za jędrność skóry, więc im skóra starsza, tym bardziej potrzebuje bodźca uruchamiającego produkcję tego białka. Tylko dzięki temu udaje się zachować odpowiedni kształt owalu twarzy, pożądaną jej gładkość oraz elastyczność. A nie są to jeszcze wszystkie zalety bakuchiolu, który zaskakuje również innymi niesamowitymi przymiotami. Jego szczególnie istotnym walorem jest efektywna walka z wszelkimi niepożądanymi skórnymi niedoskonałościami, do których zalicza się przebarwienia, pryszcze, krostki i inne stany zapalne. Co więcej – ponieważ jest tak dobry, że nie powoduje podrażnień i nie wywołuje uczuleń (w tym fotouczuleń, które należą do tych wyjątkowo nielubianych przez kobiety i mężczyzn), to poleca się go nawet kobietom w ciąży.

Jak wiadomo, to właśnie one szczególnie mocno dbają o składy stosowanych przez siebie kosmetyków i są szczególnie czułe na wszelkie niepożądane oddziaływania zawartych w specyfikach substancji. Zresztą nie tylko one mogą cieszyć się wspaniałymi efektami bez skutków ubocznych. Osoby z wrażliwą cerą również mogą skorzystać z dobroczynnego działania bakuchiolu i cieszyć się nieskazitelnym wyglądem skóry.