Wielu mężczyzn marzy o świetnie dopasowanej i uszytej koszuli, która wyglądałaby doskonale nie tylko przed pierwszym praniem. Dostępne na rynku koszule męskie są bardzo zróżnicowane cenowo, nie każdy też potrafi ocenić ich jakość. Źródło tych różnic zwykle nie jest jednak jasne dla kupujących. Można iść do marketu i kupić koszulę za kilkadziesiąt złotych albo do luksusowego centrum handlowego, gdzie na koszulę można z łatwością wydać dziesięć lub nawet dwadzieścia razy więcej.

Na co zwrócić uwagę wybierając koszulę?

koszule męskie codzienne z bawełnyW dobrej koszuli męskiej jakość wykonania manifestowana jest pewnymi elementami, które konsument posiadający wiedzę może ocenić w prosty sposób. Warto znać te elementy, aby mieć pewność, że płaci się za jakość, a nie za samą markę. Oto najważniejsze wyróżniki jakości koszul. Bawełny najwyższej klasy zwykle pochodzą z Włoch lub Szwajcarii i cechuje je doskonały chwyt i wykończenie, co oznacza, że są mięsiste i delikatne w dotyku. Oczywiście najważniejszym wyznacznikiem jakości tkaniny jest jej długowieczność, którą niestety można ocenić wyłącznie po kilku praniach. Jednym z technologicznych wyróżników jakości koszul męskich, który jest łatwy do zweryfikowania, jest gęstość ściegu. Koszule wysokiej klasy mają od sześciu do dziewięciu ściegów na 1 cm szwu, podczas gdy najtańsze koszule mają zaledwie cztery lub pięć ściegów. Gęstość ściegu to element, który najbardziej rzuca się w oczy na stebnówce kołnierzyka. Nic nie pobije atrakcyjności wizualnej gęstego i równego przeszycia. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ stebnówka znajduje się bezpośrednio przy twarzy osoby noszącej koszulę. Kiedy koszula męska jest już uszyta, odpowiednie maszyny przyszywają do niej guziki. W koszulach najwyższej jakości guziki te zabezpieczane są dodatkowo za pomocą szwajcarskiej technologii Ascolite. Wykorzystuje ona elastyczną nić, która owijana jest wokół bawełnianej nici łączącej guzik i koszulę, tworząc schludny słupek, w wyniku czego koszule męskie codzienne z bawełny wyglądają estetycznie. Największym błędem w wyborze koszuli na lato jest dobór niewłaściwego materiału, dlatego najlepiej sprawdzają się koszule męskie codzienne z bawełny. To z tego powodu wielu mężczyzn sądzi, że koszule garniturowe są niewygodne i zbyt ciepłe. Syntetyczne materiały mogą zadziałać niczym folia i uniemożliwić cyrkulację powietrza.

Wysokiej jakości koszule to idealna baza garderoby – w końcu to one stanowią podstawę większości męskich stylizacji. Najlepiej w tej roli spiszą się koszule w kolorze białym lub błękitnym. Są one najbardziej uniwersalne: pasują do każdego kontrastu twarzy oraz łatwo połączyć je z pozostałymi ubraniami, tworząc elegancką, pełną klasy całość.