Wielu z nas uwielbia otaczać się roślinami doniczkowymi bądź sadzić je w ogrodzie. Dla niektórych z nas liczy się również piękna aranżacja kwiatów i innych roślin zielonych, dlatego warto pomyśleć o wyborze lasów w słoikach, gdyż są one banalnie proste w wykonaniu, a ich ceny w sklepach stacjonarnych  oraz internetowych nie są aż tak wysokie jakby się nam wydawało. Wystarczy dobrać rozwiązanie idealne dla siebie, jednak wiele osób poleca kreatywną zabawę w tworzenie własnego lasu. To bardzo ciekawa opcja, która może nas zaskoczyć swoim pięknem wykonania.

Proste do wykonania lasy w słoiku

las w słoiku - cena detalicznaZapewne kolejna roślina doniczkowa w domu sprawi nam radość, jednak warto pomyśleć nad nieco innymi rozwiązaniami. Obecnym hitem mody jest las w słoiku – cena detaliczna takiego wykonania jest uzależniona od wielkości słoika oraz asortymentu jaki znajdzie się w środku. Mimo to zawsze możemy zdecydować się na własnoręczne wykonanie takiej aranżacji. Nie jest to trudne, a wymaga to od nas kilku rzeczy oraz odrobiny czasu wolnego. Przede wszystkim musimy zakupić duży słój, do którego należy wsypać piasek dekoracyjny. Ten piasek sprawi, iż woda nie będzie się osadzać na dnie pojemnika, a dodatkowo przepływ powietrza będzie lepszy. Aby nasza ozdoba nie gniła należy dodać warstwę węgla aktywnego, na którą dopiero nałożymy ziemię. Ziemi musimy dać na tyle, byśmy spokojnie przykryli korzenie naszej rośliny. Wymienione już rośliny możemy ułożyć w wybraną przez nas aranżację. Warto dodać tam szyszki, piasek innego kolory, a także mech. Nie można też zapomnieć o małych gałązkach i kamyczkach dodających uroku całości. Nie zapominajmy również o tym, iż przed zamknięciem słoja należy go od środka przetrzeć. Ważną informacją jest też to, że do środka powinniśmy wkładać jedynie rośliny lubiące wilgoć. Mogą to być paprocie, bluszczyki bądź skrzydłokwiaty. Jak należy zadbać o las w słoiku? Przede wszystkim podlewajmy go raz w miesiącu połową szklanki wody, a dodatkowo ustawmy w słonecznym miejscu bądź w półcieniu. Tam będzie się najlepiej prezentować i nie zniszczy się.

Nowe roślinne dekoracje do domu są dla wielu z nas bardzo istotne, dlatego warto pomyśleć o lesie w słoiku. Cena w sklepach internetowych oraz stacjonarnych nie jest najwyższa, jednak największym zadowoleniem cieszą się osoby, które samodzielnie wykonały taki projekt. Wystarczy przygotować kilka niezbędników do naszego słoika oraz odpowiednio ułożyć wybrane rośliny. W ten sposób będziemy mieć w naszym mieszkaniu unikatową leśną ozdobę.