Era tanich kuchni z płyty MDF oklejonej drewnopodobną okleiną dobiega końca. Coraz więcej osób ceni sobie jakość i długowieczność mebla. Tanie, marketowe szafki coraz częściej zastępują pięknie wykonane meble z drewna. Projektanci prześcigają się w coraz to nowych pomysłach jak połączyć funkcjonalność z naturalnym materiałem. 

Drewniane szafki wracają do łask

kuchnie z drewnaJeszcze do niedawna wiele ludzi pozbywało się starych, drewnianych mebli na rzecz nowych, wykonanych z płyty wiórowej i pokrytych różnego rodzaju okleiną. Tanie meble kupowane były masowo. Wyglądały ładnie, nowocześnie i nie kosztowały majątku. Jednak po roku czy dwóch użytkowania okazywało się, dlaczego właśnie nie wydaliśmy tego majątku. Napuchnięte blaty, okleina odchodząca od frontu przy szafce pod zlewem, wyrobione zawiasy, wychodzące śrubki. To tylko kilka mankamentów, z jakimi muszą zmagać się użytkownicy taniej kuchni z płyty wiórowej. Dlatego coraz więcej osób, podczas urządzania mieszkania decyduje się na meble wykonane z drewna. Zaletą drewnianych mebli kuchennych jest nie tylko ich trwałość. Takie meble zawsze będą wyglądać stylowo i kosztownie. Dobrze użytkowane będą cieszyć oko latami. Drewno swoimi ciepłymi odcieniami nadaje wnętrzu przytulności. Kuchnie z drewna nadają przyjemnej domowej atmosfery. Dla wszystkich miłośników natury to obowiązkowa pozycja. Drewno, nawet mocno zakonserwowane zawsze wydaje z siebie swój wspaniały aromat. Zapach drewna w połączeniu ze świeżymi wypiekami to recepta na cudowną atmosferę, która przyciągnie wszystkich domowników do naszej stylowej kuchni. Dla wszystkich sceptyków i miłośników minimalizmu i nowoczesności, producenci mebli mają bardzo dużą ofertę drewnianych frontów wykonanych w prosty i modernistyczny sposób. Piękne drewniane meble to nie tylko styl rustykalny, z licznymi, ozdobnymi frezami, ale także proste, nowoczesne rozwiązania. Połączenie surowych betonowych ścian, czarnych dodatków i drewnianych mebli to hit ostatnich lat. Projektanci modnych wnętrz kuchennych często wykorzystują elementy drewniane, by ocieplić i nadać szyku swoim projektom.

Do niedawna uwielbiane i chętnie kupowane tanie meble z oklejanej płyty MDF odchodzą do lamusa. Konsumenci decydują się na wyższy koszt urządzenia kuchni na rzecz trwałych i stylowych mebli wykonanych z drewna. Sosnowe, dębowe czy z orzecha. Producenci oferują coraz szerszą gamę w odpowiedzi na rosnące wymagania swoich klientów. Każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego gustu oraz zaplanowanej aranżacji wnętrza.