Po przejściu na emeryturę miałam bardzo dużo czasu dla siebie. Dzięki temu zaczęłam odkrywać nowe pasje i hobby. Jednym z nich było szydełkowanie. Już cała moja rodzina i wszyscy znajomi byli obdarowani kocykami, narzutami i pościelami mojego autorstwa. Niektórzy nawet prosili mnie, żebym wydziergała im coś na zamówienie. Z chęcią przyjmowałam takie zlecenia. Jednakże, przekładało się to na fakt, że potrzebowałam dużo więcej włóczki do szycia. W pasmanterii przed domem, wykupiłam już chyba wszystkie zapasy.

Wnuczka pokazała mi sklepy internetowe z włóczką

internetowy sklep z włóczkamiSprzedawczyni widząc popyt chyba podwyższyła jeszcze ceny. Nie była to dla mnie komfortowa sytuacja, na szczęście wnuczka znalazła dla mnie bardzo korzystną ofertę. Pokazała mi ona internetowy sklep z włóczkami, gdzie mogłam dostać takie produkty w bardzo dobrych cenach, a w dodatku w dużym wyborze zarówno jeśli chodzi o rodzaj włóczki, jak i warianty kolorystyczne. W tym sklepie można było dostać włóczkę wełnianą, bawełnianą, a nawet bardzo popularną ostatnio z merynosa. Postanowiłam spróbować uszyć kilka rzeczy właśnie z tej ostatniej, ponieważ z tego co się dowiedziałam miała ona bardzo dobre właściwości. Przede wszystkim była w pełni hipoalergiczna i była szczególnie polecana do szycia ubranek dla dzieci i niemowląt. Taką w pełni naturalną włóczkę można było prać w pralne, ponieważ nie farbowała, kolory nie płowiały pod wpływem słońca, a materiał się nie kurczył. Wnuczka pokazała mi również jak dokonywać zakupów online. Nie miałam jeszcze konta w banku, dlatego musiałam zamówić przesyłkę za pobraniem, ale nie miało to dla mnie większego znaczenia, ponieważ i tak zawsze siedziałam w domu czekając na listonosza. Takie przesyłki idą bardzo szybko, ponieważ już dwa dni później kurier dostarczył moją przesyłkę. Kupiłam od razu kilkanaście motków po pięćdziesiąt metrów każdy, żeby nie musieć zbyt często robić zakupów. Poza tym producent napisał na swojej stronie internetowej, że włóczka jest farbowana naturalnie, dlatego w przyszłości może być problem z konkretnym odcieniem materiału.

Już wkrótce przekonałam się o tym, że tkanina z merynosa bardzo dobrze sprawdza się jako materiał na lekkie, wiosenne albo jesienne ubranka dla dzieci i dorosłych. Włóczka była bardzo elastyczna i rozciągliwa, a w dodatku nie miała poszarpanych końcówek jak to czasami bywa z wełną i bawełną, co znacznie utrudnia robienie estetycznych ubrań i powoduje, że drapią one skórę przez co nie nadają się dla osób z problemami skórnymi i alergiami.