Istnieje wiele szkół i paradygmatów w psychoterapii, które są godne naszej uwagi. Mogą się one okazać niezwykle skuteczne w leczeniu określonych zaburzeń i problemów ze zdrowiem. Hipnoza zdobywa coraz większą popularność wśród lekarzy, terapeutów oraz pacjentów. Osoby, które na co dzień zajmują się pacjentami z zaburzeniami psychicznymi chętnie podejmują kurs w zakresie stosowania hipnozy w praktyce klinicznej.

Zalety terapii hipnozą

zachodnia hipnoterapia - kursSłowo ,,hipnoza’’ często kojarzy się nam z widowiskiem, podczas którego hipnotyzer usypia klienta za pomocą wahadełka i karze mu na przykład naśladować zwierzę lub mówić w języku, którego nie zna. Jednak hipnoterapia zasadniczo różni się od hipnozy scenicznej. Hipnoterapeuta, za pomocą słów i gestów stara się wprowadzić pacjenta w stan ogólnego rozluźnienia i odprężenia. Doprowadza to do uśpienia jego świadomości. Pozwala to na dostęp do głębokich zasobów umysłowych pacjentach. Na wejście do jego podświadomości. Hipnoza polega na aktywowaniu poprawnej pracy prawej półkuli mózgu, która jest odpowiedzialna za wizualizację, a odciążeniu aktywności lewej – odpowiedzialnej za świadomość, racjonalność i analityczne zdolności. Doprowadzenie pacjenta do stanu odmiennej świadomości sprawia on, że staje się on bardziej podatny na sugestie, a to jest podstawą terapii. Zachodnia hipnoterapia – kurs pozwoli nam na zdobycie potrzebnych do tego umiejętności. Hipnoza ma szczególne znaczenie w leczeniu zaburzeń, bo przecież poznajemy świat i odbieramy bodźce dzięki naszemu mózgowi. Wbrew pozorom, hipnoza, jest bezpieczniejsza od brania niektórych leków psychotropowych. Za jej pomocą możemy wydobyć na powierzchnię głęboko skrywane lęki i przepracować traumę. Kurs zachodniej hipnoterapii obejmuje zagadnienia praktyczne i teoretyczne. Dla wielu osób tylko hipnotyzer potrafi zaoferować nieocenioną pomoc. Coraz więcej wiemy mózgu i jego działaniu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować kompleksowa pomoc i rozwiązać problemy, które trapią pacjentów.

Rozpoczynając hipnozę postrzegamy osobę w określonym stanie, która posiada określone myśli i doświadczenia. Stan fizyczny ciała i aktywność umysłowa są ze sobą zbieżne. Organizm człowiek powinien ciągle dostosowywać się do otaczającego go świata. Środowisko zewnętrzne wpływa na naszą kondycję psychiczną. Może to być wpływ ogólny- osoba będzie się czuła i zachowywała inaczej w jasno oświetlonym pokoju z nowoczesnym wystrojem, a inaczej w zacienionym salonie z wystrojem w stylu retro. Poszczególne elementy wystroju będą miały inny wpływ na pacjenta.