Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej lampy, której będziemy używać podczas malowania paznokci lakierem hybrydowym. Taka lampa jest bardzo przydatnym wyposażeniem zarówno salonu kosmetycznego jak i tego domowego na prywatne zapotrzebowanie. To dzięki takiej lampie nasz manicure hybrydowy jest długotrwały i daje piękny efekt. Jaką lampę najlepiej wybrać i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Jaka lampa do paznokci hybrydowych?

lampa do hybrydNiezależnie od tego czy przymierzamy się do kupna naszej pierwszej lampy, czy też chcemy wymienić naszą starą wersję warto coś wiedzieć na temat tego urządzenia. Trwałość i jakość naszego manicure będzie zależała od lampy przy pomocy, której utwardza się lakier. Lampa do hybryd dzieli się ze względu na dwa rodzaje światła. Lampa LED jest trwałym urządzeniem, które są w stanie wytrzymać kilka lat pracy bez przerwy przez co są najczęściej kupowane do dużych salonów kosmetycznych. Składają się z niewymiennych, energooszczędnych diod LED, które cechują się dużą żywotnością. Lampa ta utwardza lakier w około 30 sekund. Lampa UV posiada żarówki, które możemy wymieniać. Światło z niej emitowane utwardzi każdy lakier zarówno hybrydowy jak i żelowy. Czas utwardzania wynosi od 2 do 3 minut. Moc obu lamp wyrażona jest Watach. Jeżeli chcemy mieć pewność, że będzie ona dobrze utwardzała lakier to powinniśmy wybrać taką o mocy minimum 36 W. Mniejsza moc nie utwardzi lakieru w 100% w efekcie czego manicure może być mniej trwały. Dla naszej wygody warto wybrać lampę z timerem. Dzięki temu unikniemy zerkania na zegarek i własnoręcznego odliczania czasu. W lampach UV timer ustawia się na 120 i 180 sekund, a w LED na 10, 30 i 60 sekund. Dużym ułatwieniem jest również automatyczny czujnik, który włącza lampę za każdym razem, kiedy włożymy do niej dłoń lub stopę. Wielkość takiej lampy powinna być odpowiednio duża, aby swobodnie można było do niej zmieścić dłoń. Duży otwór pozwoli nam również utwardzić lakier na paznokciach u stóp. Mało wymiarowo lampy przydają się podczas podróży i częstego przemieszczania się.

Dobór odpowiedniej lampy jest bardzo kluczowy. Jaką wybierzemy w dużej mierze zależy od tego ile chcemy pieniędzy przeznaczyć. Warto jednak pamiętać, że jest to sprzęt, który będzie często używany i ma nam posłużyć przez wiele lat w swojej pełnej sprawności. Jeżeli mamy zamiar często z niej korzystać to powinniśmy zdecydować się na urządzenie typu LED, która jest stosunkowo droższa. Natomiast lampa UV nada się dla osoby, która będzie jej używać 2-3 razy w miesiącu.