Zbliżają się wakacje, więc tak jak większość Polaków w tym czasie postanowiłam przeprowadzić remont w swoim mieszkaniu. Z racji tego, że posiadam niewielki metraż to wystrój wnętrza bardzo szybko zaczyna mnie przytłaczać. Ile czasu można patrzeć na te same meble i ściany? Postanowiłam, więc raz na 3 lata wprowadzać delikatne zmiany dzięki którym z uśmiechem na ustach wracam do domu przynajmniej przez kilka miesięcy od tej zmiany. W tym roku mam zamiar pójść w nowoczesny design z wykorzystaniem metalowych i miedzianych zdobień.

Lampy miedziane – designerski hit

lampy wiszące miedzianeJak zawsze remont zaczynam od przemalowania ścian i zweryfikowania ustawienia mebli. Wiadomo, ze nie zmieniam ich co trzy lata ze względu na oszczędność kosztów, ale zmiana ich ustawienia oraz dodanie nowych ozdób potrafi zdziałać cuda i całkowicie zmienić wystrój. Ściany staram się jednak malować co 3 lata, żeby odświeżyć ich wygląd. W tym roku postawiłam na minimalizm, czyli białe ściany, delikatne meble (na szczęście takie przezornie kupiłam 3 lata temu, z racji tego, że pasują do każdego wnętrza) oraz lampy wiszące miedziane. Jak dowiedziałam się z czasopisma o wnętrzach proste, wiszące lampy są hitem ostatnich czasów. Nadają one wnętrzu niepowtarzalny klimat, a jednocześnie nie przytłaczają swoim wyglądem jak na przykład te kryształowe. Przy moim metrażu mieszkania niestety nie mogę sobie pozwolić na ich dużą ilość, ale dwie udało mi się zamontować. Lampy wiszące miedziane postanowiłam umieścić nad stołem w jadalni, ponieważ w tym miejscu często potrzebne jest lepsze oświetlenie, a nie ma sensu, żeby w tym celu rozświetlać cały pokój. Ciepłe, rozproszone światło z takiej wiszącej lampy całkowicie wystarczy. Druga lampa znajduje się w przedpokoju, gdzie pomieszczenie jest niewielkie i jedna lampa w zupełności wystarczy. Nie da się ukryć, że rzeczywiście ich minimalizm świetnie się sprawdza we wnętrzach do tego stopnia, że postanowiłam również zainwestować w lampy wiszące miedziane do sypialni. Efekt jest niesamowity biorąc pod uwagę, że w sypialni mam łóżko wykonane z palet oraz stoliki nocne ze skrzynek od owoców.  Cały wystrój jest nowoczesny i świetnie do siebie pasuje.

 

Polecam każdemu zrobienie od czasu do czasu w mieszkaniu niewielkiego przemeblowania. Odświeżenie koloru ścian oraz poprzestawianie mebli może zdziałać cuda. Ozdoby i dodatki również świetnie wpływają na odnowienie i sprawdzają, że wnętrza tak szybko się nam nie nudzą. Dla osób, które mają proste wnętrza polecam lampy wiszące miedziane, które dają niesamowity efekt w przypadku minimalistycznie urządzonych pomieszczeń w bieli czy też drewnie.