Nie sądziłem, że mi się to przydarzy, ale tak się składa, że stałem właśnie na autostradzie i faktycznie nie wiedziałem co mam robić. Całe szczęście, że mój samochód zepsuł mi się zaraz przy zatoczce, więc na pewno będę mógł teraz ze spokojem zadzwonić po jakąś firmę, która posiada lawetę.

Przewożenie samochodów na lawetach

lawety do przewozu samochodówKażdy z was powinien sprawdzić jakie są firmy oferujące lawety na trasie. Jeśli nie chcecie mieć takich nieprzyjemności jak ja, czyli zepsutego samochodu praktycznie na samym środku ruchliwej autostrady to jak dla mnie powinniście właśnie dobrze się do tego tematu przygotować. Jeśli chodzi o wykorzystywanie nowoczesnych firm do współpracy, to na całe szczęście tak siedząc w samochodzie wiedziałem, że lawety do przewozu samochodów są bardzo popularne. Praktycznie każdy mechanik samochodowy działający w okolicy taką lawetę posiadał, więc ja od razu czułem się o wiele bardziej bezpieczny. Wiedziałem bowiem, że bardzo łatwo można sobie z tym tematem poradzić i na pewno nie będę dłużej tu siedział w samochodzie niż to jest konieczne. Okazało się że firma akurat ma wolne i może nam pomóc. Jechały do nas lawety do przewozu samochodów, gdyż okazuje się, że firma dysponowała lawetami, które mieszczą po jednym samochodzie, a po drodze kawałek dalej zepsuł się jeszcze jeden samochód. Jak widzicie branża ta coraz bardziej się rozwija. W większości przypadków można lawety zamówić w ramach swojego ubezpieczenia, jednak ja takiego nie miałem. A mogłem na nim nie oszczędzać wtedy, jak przychodziło do mnie wezwanie do zapłaty. Do przewozu samochodów można skorzystać właśnie z lawet, które są naprawdę bardzo solidne. FIrmy, które nimi dysponują często także posiadają odpowiednie doświadczenie w naprawie samochodów pozwalających faktycznie uporać się bardzo sprawnie z moim problemem. Jak widzicie mój wyjazd faktycznie był już spisany na straty – teraz nie pozostało mi nic innego jak usiąść w samochodzie ciężarowym na miejscu pasażera, podczas gdy mój samochód będzie transportowany do warsztatu. Owszem wolałem wybrać lawetę samochodową razem z mechanikiem, który posiada niedaleko miejsce, gdzie auto może naprawić.

Dzięki temu będę mógł za parę godzin stąd wyjechać, oczywiście jeśli auto będzie się tak szybko dało naprawić. Każdy z was powinien więc sprawdzić czy w pobliżu znajduje się firma oferująca lawety do przewozu samochodów. Nie znałem się na lawetach za bardzo, ale już po tej co przyjechała było widać, że poradzi sobie bardzo dobrze z przewozem samochodu.