Od zawsze marzyło mi się samodzielne urządzenie mieszkania. Chciałam mieć możliwość dopasowania wszystkich aranżacji do tego, co mi się najbardziej podoba. W końcu nadszedł czas na spełnienie tego marzenia – znalazłam lokum, które mi się spodobało. Postawiłam na mieszkanie wymagające małego remontu, by móc dopasować poszczególne elementy do swoich potrzeb. Zaczęłam też szukać jakichś ciekawych inspiracji, które pozwoliłyby mi znaleźć styl, który mi się najbardziej podoba.

Oryginalne wnętrze z malowidłem ściennym

oryginalne malowidła na ścianęNa samym początku zaczęłam się zastanawiać nad tym, jaka kolorystyka w aranżacjach wnętrz podoba mi się najbardziej. Lubię nowoczesne, jasne pomieszczenia, które mają w sobie pewne kolorowe elementy stanowiące urozmaicenie całości. Urządzanie mieszkania rozpoczęłam od salonu, ponieważ to właśnie w tym pomieszczeniu będę odpoczywać w wolnych chwilach. Chciałam więc, by zapewniało mi komfortowe i przytulne warunki. Pomyślałam, że ciekawym urozmaiceniem będą oryginalne malowidła na ścianę. Takie dzieła sztuki bardzo mi się podobają, ponieważ dzięki nim wnętrze staje się naprawdę niepowtarzalne. Zastanowiłam się więc nad układem mebli w tym pomieszczeniu, by wybrać odpowiednią ścianę do ozdobienia. Chciałam, by taki duży obraz był głównym elementem dekoracyjnym mojego salonu. Udało mi się znaleźć firmę, która zajmuje się takimi realizacjami. Mogłam brać udział w podstawianiu projektu – to ode mnie zależało to, jakie elementy znajdą się na takim obrazie. Na szczęście mogłam również zasięgnąć rady osoby, która dobrze zna się na wystroju wnętrz i wie, co będzie dobrze pasowało do wybranego stylu. Nie mogłam się doczekać, aż malowidło zapełni całą ścianę. Wybrałam wzór, który optycznie powiększy pomieszczenie. Głębokie barwy sprawiają, że pokój wygląda naprawdę ciekawie. Podoba mi się możliwość dopasowania malowidła do swojego gustu. Jest również opcja wyboru gotowego wzoru lub modyfikacji jakiegoś motywu. Dzięki temu możemy wybrać taki obraz, który sprawi, że w takim otoczeniu będziemy się świetnie czuli każdego dnia.

Ściany stanowią doskonałe miejsce na umieszczenie dekoracji, które urozmaicą aranżację. Możemy nawet całą ścianę zamienić w ozdobę, pokrywając ją oryginalnym malowidłem. Takie rozwiązanie daje nam niemal nieograniczone możliwości – musimy wybrać wzór i układ poszczególnych elementów składających się na malowidło oraz jego kolorystykę. To wszystko ma wpływ na efekt końcowy. Dzięki takiej dekoracji mój salon stał się naprawdę świetny – zachwyca nie tylko mnie, ale również odwiedzających mnie znajomych.